Niezwykła wizyta w Rzymie

W dniach 9-15 września 2013 r. studenci i absolwenci UMCS, związani z działającym przy Zakładzie Historii Starożytnej Kołem Naukowym Amatorów Antyku oraz Legio XXI Rapax, po raz kolejny wyruszyli do Rzymu, tym razem na zaproszenie włoskiego Stowarzyszenia „Ludi Romani”, z okazji 4. edycji Festival Internazionale Della Civilta e Cultura Romana.

Podczas Festiwalu zachwycili międzynarodową publiczność atrakcyjnym sposobem prezentacji, a organizatorów wysokim poziomem polskiej rekonstrukcji historycznej.

Ponadto studenci przez kilka dni zwiedzali najbardziej atrakcyjne miejsca i muzea Wiecznego Miasta (standardowe i mniej uczęszczane). Peregrynując po Półwyspie Apenińskim, podziwiali też Wenecję. W drodze powrotnej w Austrii zwiedzili Carnuntum. Po rekonstruowanych obiektach tego ogromnego Parku Archeologicznego spacerowali w... rzymskich strojach historycznych, wprawiając tym w zdumienie pracowników i licznych turystów. Połączona z niezwykłą sesją fotograficzną wizyta w tym muzeum była ukoronowaniem kolejnej naukowej wyprawy Amatorów Antyku.

    Aktualności

    Data dodania
    16 września 2013