Marcin Lewandowski gościem UMCS

15 lutego br. nowy zawodnik AZS UMCS Lublin – Marcin Lewandowski odwiedził Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i spotkał się z Rektorem UMCS prof. Radosławem Dobrowolskim. W spotkaniu uczestniczył także prorektor ds. ogólnych prof. Arkadiusz Bereza oraz p. Rafał Walczyk – prezes AZS UMCS Lublin.

Marcin Lewandowski opowiedział o swoich planach na najbliższą przyszłość oraz głównym celu sezonu, jakim są Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Wcześniej jednak sportowiec będzie reprezentował AZS na Halowych Mistrzostwach Polski, a także uczestniczył jako członek lekkoatletycznej reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy. Obydwa wydarzenia odbędą się w Toruniu.

Marcin Lewandowski jest lekkoatletą, który specjalizuje się w biegach na średnie dystanse. Jego największymi sukcesami są złote medale Mistrzostw Europy w Barcelonie w 2010 roku, Halowych Mistrzostw Europy w Pradze w 2015 roku i Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Debreczynie w 2007 roku. Zdobywał też srebrne medale Mistrzostw Europy w Amsterdamie w 2016 roku, Mistrzostw Europy w Paryżu w 2011 roku oraz Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Kownie w 2009 roku. Na początku lutego br. sportowiec dołączył do AZS UMCS Lublin. Dla klubu pozyskanie takiego zawodnika jest ogromnym sukcesem i wyróżnieniem.

Fot. Michał Piłat 

 

    Aktualności

    Autor
    Agnieszka Stańczak
    Data dodania
    16 lutego 2021