Jak wyróżnić się w oczach rekrutera w czasie pandemii?

W przytaczanym artykule znajdują się porady dotyczące tego co obecnych pandemicznych czasach, można zrobić aby w czasie poszukiwania pracy aplikacja pozytywnie wyróżniała się na tle innych zwiększając szanse na znalezienie zatrudnienia.

Artykuł zawiera przydatne wskazówki rekrutera na temat poszukiwania zatrudnienia. Dotyczą one między innymi porad jak napisać swoje CV aby zwracało uwagę rekrtutera. Wśród nich znajdują się:

1. Należy dokładnie czytać opisy stanowisk - najlepiej kilka razy, ze zrozumieniem, po to aby dokładnie poznać zakres obowiązków na danej posadzie gdyż może się on różnić od obowiązków, które mieliśmy w przeszłości na analogicznym stanowisku.

2. Należy uwzględnić słowa kluczowe z opisu stanowiska - zdarza się, że rekruterzy korzystają z systemów ATS wspomagających selekcję CV w oparciu o słowa kluczowe dotyczące danego stanowiska. Słowa kluczowe można dodać do podsumowania CV, pola umiejętności, sekcji wykształcenia i doświadczenia zawodowego.

3. Kwalifikacje muszą być łatwe do odszukania - jeśli w danej branży lub na danym stanowisku należy odpowiednio sfoprmatować swój życiorys to trzeba koniecznie to zrobić - tak aby nasze CV pokazywało informacje w przemyślany sposób, odpowiedni do stanowiska na jakie składa się aplikację.
Warto stawiać na najistotniejsze umiejętności i kwalifikacje dodając je na górze CV, a mniej ważne dodać na dole. Wąże się to z faktem, że rektuterzy często przeglądają setki CV tygodniowo i nie zawsze znajdują czas aby zapoznać się ze wszystkimi informacjami w nadesłanych życiorysach.

Artykuł przedstawia też różne, dodatkowe wskazówki pomagające szybciej znaleźć pracę. Wśród nich są m. in. zlokalizowanie źródeł pomocy bezrobotnym i pobliskich ofert pracy, wykorzystanie okazji do stworzenia wirtualnego portfolio zawodowoego - gdy jest ono wymagane w wybranej branży, a także sprawdzenie które firmy poszukują osób do pracy w odpowiedzi na pandemię.

Więcej informacji znajdziesz w artykule na stronie https://pl.indeed.com/porady-zawodowe/cv-listy-motywacyjne/covid-19-wskazowki-od-rekrutera

(skrótowe opracowanie na podstawie pl.indeed.com)

    Kariera

    Data dodania
    7 kwietnia 2021