Jak rozwijać swoją karierę zawodową? Przydatne wskazówki

W przytoczonym artykule znajdują się porady wskazujące jak sprawniej kierować i rozwijać swoją karierę zawodową.

Autor artykułu zwraca uwagę na to aby wprowadzić następujące elementy do swojego życia:

1. Wyznaczaj jasne cele - to zostało uznane za kluczowe działanie, ponieważ gdy osoba nie wie czego chce ani dokąd zmierza to nie będzie wiedzieć też jak to osiągnąć. Pierwszym krokiem do tego aby lepiej wyznaczać cele może być chwila refleksji, w czasie której warto zastanowić się np. gdzie chciałoby się być za pół roku, a gdzie za rok, a także z czego jest się w obecnej chwili zadowolonym, a co można byłoby zmienić.
Gdy już cel będzie opracowany warto stworzyć także plan działania i zastanowić się jakie umiejętności będą potrzebne do jego realizacji - czego trzeba się nauczyć, a co poprawić.

2. Zainwestuj w swój rozwój zawodowy - skorzystaj z mnogości metod uczenia się aby jeszcze lepiej dobrać tą, która będzie dla Ciebie odpowiednia. Kursy online, czytanie ksiażek, szkolenia - to tylko niektóre z opcji.

3. Rozwijaj sieć kontaktów - warto przy okazji zadbać także o posiadanie rozbudowanej sieci kontaktów. Taka sieć może pomóc Ci w rozwijaniu swojej kariery zawodowej i biznesu. Istotne jest nie tylko budowanie nowych ale i wzmacnianie już istniejących relacji. Dobrze mieć w swojej sieci także m. in. współpracowników, osoby z branży, mentorów i osoby, które są dla nas inspirujące.

Cały artykuł znajduje się na stronie http://www.inwestycjawkadry.pl/jak-rozwijac-swoja-kariere-zawodowa-3-praktyczne-wskazowki/

(skrótowy opis na podstawie www.inwestycjawkadry.pl)

    Kariera

    Data dodania
    7 kwietnia 2021