Już w poniedziałek, 21 marca Drzwi Otwarte na UMCS!

Już w najbliższy poniedziałek rozpoczną się Drzwi Otwarte UMCS, które jak co roku skupiają tysiące maturzystów, poszukujących najlepszego kierunku do studiowania. Spotkania z pracownikami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, wycieczki po kampusie, webinaria, rozmowy z doradcami zawodowymi to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na naszych kandydatów. Tegoroczny event odbędzie się w formie hybrydowej. Sprawdź, na które wydarzenia można się zapisać w tym roku!

Największa impreza prokandydacka na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej rusza już 21 marca 2022 r. w formie hybrydowej. Eventy stacjonarne odbędą się zarówno w ramach programów poszczególnych wydziałów jak i wydarzeń ogólnouniwersyteckich. Dla osób, które nie mogą przybyć na poszczególne wydziały, przygotowaliśmy wydarzenia w formie online (MS Teams) oraz webinaria.
Plan wydarzenia ogólnouniwersyteckiego znajdziecie tutaj. Z kolei harmonogramy poszczególnych wydziałów dostępne są tutaj. Na jakie atrakcje warto przybyć w trakcie Drzwi Otwartych?

Forma stacjonarna

Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia przygotowanego przez cały uniwersytet rozpocznie się o godz. 9:00 w Auli Uniwersyteckiej Wydziału Prawa i Administracji UMCS. Na uczestników największego wydarzenia prokandydackiego na UMCS będą czekały liczne atrakcje między innymi:

 • spotkania z pracownikami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy opowiedzą o modułach matury z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Przedstawiciele OKE podadzą także praktyczne wskazówki, które ułatwią pisanie egzaminu dojrzałości,
 • wycieczki po kampusie w języku polskim, ukraińskim i rosyjskim, dzięki którym poznacie najważniejsze i najciekawsze miejsca Miasteczka Akademickiego UMCS. To właśnie tam odbędzie się również gra miejska „Poznaj UMCS”, w której będzie można wygrać wartościowe nagrody,
 • inspirujące warsztaty edukacyjne prowadzone przez studentów zagranicznych,
 • rozmowy z doradcami zawodowymi i psychologami, przedstawicielami Biura Spraw Studenckich oraz programu Santander Universidades, zachęcającymi do udziału w programowych stażach i stypendiach,
 • Integracyjny Turniej o Puchar Rektora UMCS, obejmujący również rozgrywki dla osób z niepełnosprawnościami.

Atrakcje odbywające się w formie stacjonarnej będą odbywały się na poszczególnych wydziałach Uniwersytetu.

Forma online

Osoby nie mogące przybyć na poszczególne wydziały UMCS zapraszamy do wzięcia udziału w webinariach i warsztatach, które przez cały tydzień będą odbywać się w formie online.
Zdalne Drzwi Otwarte 2022 potrwają przez kilka dni. 21 marca dla uczestników wydarzenia przygotowaliśmy na profilu UMCS na platformie Facebook spotkanie z gościem specjalnym – drem Dawidem Myśliwcem, twórcą kanału „Naukowy Bełkot”. Podczas spotkania online opowie on o najdziwniejszych sposobach na leczenie ludzi.

Od 22 do 25 marca 2022 r. odbędą się kolejne spotkania z doradcami zawodowymi oraz psychologami, a także warsztaty edukacyjne prowadzone przez studentów zagranicznych w formie online w aplikacji MS Teams.

Podczas Drzwi Otwartych przybliżymy ofertę edukacyjną największej lubelskiej Uczelni oraz zapoznamy młodzież z przebiegiem procesu rekrutacyjnego i wymaganiami stawianymi przed kandydatami na studia. Będzie to świetna okazja do tego, aby uczniowie zapoznali się z praktycznym wymiarem studiów i możliwościami wszechstronnego rozwoju studentów naszego Uniwersytetu.

Pamiętajcie — na wybrane atrakcje tegorocznych Drzwi Otwartych UMCS obowiązują zapisy! Formularze zgłoszeniowe dostępne są pod harmonogramami wydarzenia umieszczonymi na stronie UMCS.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku.

Drzwi Otwarte coraz bliżej!

 

  Aktualności

  Data dodania
  19 marca 2022