Zaproszenie na międzynarodową konferencję PPAM

Konferencja PPAM (Parallel Processing and Applied Mathematics) jest jedną z kilku najważniejszych europejskich konferencji naukowych z dziedziny przetwarzania równoległego i rozproszonego oraz zastosowania metod matematycznych i komputerowych. Spotkania z tej serii odbywają się co dwa lata w wiodących ośrodkach akademickich w Polsce – ostatnio w Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Toruniu, Warszawie i Krakowie.

Kolejna, XII już edycja, organizowana jest w Lublinie w dniach 10-13 września 2017 roku przez Instytut Informatyki Teoretycznej i Stosowanej Politechniki Częstochowskiej oraz Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie. Uroczyste otwarcie konferencji nastąpi 11 września 2017 o godz. 8:45 w auli Instytutu Informatyki UMCS (ul. Akademicka 9).

Konferencja PPAM cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem naukowców nie tylko z Polski, lecz również z zagranicy. W PPAM 2017 będzie uczestniczyć aż 160 osób z 30 krajów Europy, Ameryki Północnej i Południowej oraz Azji. Wysoki poziom naukowy referatów i możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy środowiskiem uniwersyteckim a branżą informatyczną sprawia, że naukowcy i inżynierowie starają się, aby materiał prezentowany na konferencji PPAM był wyjątkowy. Jest to wydarzenie o prestiżowej randze, a wśród zaproszonych gości są m.in. prof. Jack Dongarra z Uniwersytetu Tennessee (USA), światowej sławy specjalista w zakresie programowania komputerów dużej mocy, prof. Satoshi Matsuoka z Tokyo Institute of Technology, lider japońskiego programu superkomputerowego, czy Jeffrey Vetter z  Georgia Institute of Technology (USA), wybitny uczony zajmujący się architekturami i obliczeniami równoległymi.

Ważnym elementem konferencji z serii PPAM są coraz liczniejsze kontakty gospodarcze z udziałem wiodących firm informatycznych. Współorganizatorami konferencji byli najwięksi producenci sprzętu komputerowego i oprogramowania na świecie oraz w Polsce, m.in.: Intel, Microsoft, IBM, HP, NVIDIA, Cisco czy Action. Powyższa współpraca będzie kontynuowana przy organizacji konferencji PPAM 2017 w Lublinie.


Szczegóły dostępne są na stronie: ppamhttps://ppam.pl/

    Informacje prasowe

    Data dodania
    7 września 2017