Wyjątkowe wydarzenie na UMCS i nagrody Homo Didacticus - zaproszenie

„Jakość” to pojęcie stworzone już w starożytności i określane jako pewien stopień doskonałości. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie jako nowoczesna uczelnia stale podwyższa jakość swoich usług oraz rozszerza ofertę kształcenia, dostosowując ją do obecnych wymagań zarówno studentów, jak i rynku pracy.

Z tej okazji zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie – drugą edycją Dnia Jakości Kształcenia na UMCS. Już w środę, 7 grudnia br. o godz. 10:00 w Auli Instytutu Psychologii UMCS (ul. Głęboka 45, budynek B) odbędzie się spotkanie pod hasłem: „Studia II stopnia – szanse i wyzwania”. Jego główną ideą jest doskonalenie jakości kształcenia i refleksja nad drugim stopniem studiów poprzez udział w prelekcjach i dyskusjach, które pozwolą na dzielenie się doświadczeniami, dobrymi praktykami i ciekawymi inicjatywami.

Wśród prelegentów będą pracownicy i studenci Uniwersytetu oraz przedstawiciele pracodawców z otoczenia społeczno-gospodarczego uczelni, m.in. Urzędu Miasta Lublin czy Aresztu Śledczego w Radomiu. W trakcie konferencji zostaną wręczone wyróżnienia Homo Didacticus – dla nauczycieli akademickich najlepiej ocenionych przez studentów w semestrze letnim roku akademickiego 2021/2022.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną również wyniki analizy napływu studentów do Lublina zrealizowanej przez lubelskie uczelnie publiczne wraz z Urzędem Miasta, odbędzie się także dyskusja dot. trendów i perspektyw studiów II stopnia.

Równolegle do konferencji odbędą się interesujące warsztaty adresowane do nauczycieli akademickich i pracowników UMCS, które pozwolą na podniesienie ich kompetencji. Uczestnicy będą szkolić się m.in. z zakresu nowoczesnych narzędzi dydaktycznych, superwizji czy emisji głosu. Wydarzeniem towarzyszącym będzie wystawa  pt. „Ja w izolacji” – będąca podsumowaniem realizacji na Wydziale Pedagogiki i Psychologii projektu pn. Socjoterapia w resocjalizacji penitencjarnej dofinansowanego przez Ministra Edukacji i Nauki.

W konferencji wezmą udział m.in. dziekani, prodziekani, przedstawiciele wydziałowych zespołów ds. jakości kształcenia i zespołów programowych, pracownicy administracyjni odpowiedzialni za jakość kształcenia, studenci, doktoranci i inne zainteresowane osoby.

    Informacje prasowe

    Data dodania
    6 grudnia 2022