UMCS z okazji Światowego Dnia Krwiodawstwa

Rokrocznie 14 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawstwa. Święto zostało ustanowione w rocznicę urodzin Karla Landsteinera, który za odkrycie układu grup krwi AB0 otrzymał Nagrodę Nobla.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie ponownie postanowił włączyć się w promowanie akcji dawstwa krwi. Krew jest najcenniejszym darem życia oraz dla wielu chorych szansą na szybszy powrót do zdrowia. Rejestrowanie się jako dawca krwi jest istotne szczególnie teraz, w trudnym okresie pandemii oraz zbliżających się wakacji. Poza krwią możliwe jest także oddawanie osocza przez ozdrowieńców, czyli osoby, które przebyły Covid-19. Ponadto podczas wizyty w RCKiK można zapisać się do bazy potencjalnych dawców szpiku.

Inicjatywa jest skierowana do wszystkich członków społeczności akademickiej, ich bliskich i znajomych oraz mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny.

Serdecznie zachęcamy Państwa Dziennikarzy do udostępniania oraz cytowania zawartych w materiałach wypowiedzi.
Link do pobrania wideo oraz napisów: https://we.tl/t-4L4ECXKtik (aktywny przez 7 dni).
Nagrania opublikowane na platformie YouTube:

*Materiały zostały zrealizowane przez Zespół Centrum Prasowego UMCS we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

 

    Informacje prasowe

    Data dodania
    14 czerwca 2021