UMCS: Warsztaty i konferencja GIS Challenge 2017

Szanowni Państwo,

1. W ciągu roku w Polsce odbywa się kilkanaście branżowych spotkań, podczas których prezentowane są różne aspekty wykorzystania systemów informacji geograficznej (GIS) w badaniach naukowych, administracji lub gospodarce. Z myślą o młodych adeptach GIS, w dniach 10-12 maja 2017 w Lublinie odbędą się pierwsze Akademickie Mistrzostwa Geoinformatyczne – GIS Challenge. Jest to nowa inicjatywa środowiska akademickiego skierowana do studentów kształcących się na kierunkach geoinformatycznych oraz innych wykorzystujących systemy informacji geograficznej na uczelniach wyższych. Główną ideą GIS Challenge 2017 jest sprawdzenie wiedzy oraz umiejętności analitycznego myślenia pod kątem wykonywania analiz przestrzennych, a także sposobów rozwiązywania problemów technicznych z wykorzystaniem oprogramowania GIS.

10 maja na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS odbędą się warsztaty organizowane w ramach GIS. Przedstawicieli mediów szczególnie zapraszamy 11 maja o godz. 10.00 do Hotelu Victoria przy ul. Narutowicza 58/60, gdzie odbędzie się uroczyste otwarcie wydarzenia.

Uczestnicy GIS Challenge będą zespołowo rywalizować o miano najlepszej drużyny w Polsce w rozwiązywaniu zadań analitycznych oraz problemów związanych z wykorzystywaniem oprogramowania GIS i przetwarzaniem danych przestrzennych. Mistrzostwa obok celu wiodącego - promocji geoinformatyki jako dziedziny IT - mają również na uwadze współpracę z firmami z branży GIS. Treść oraz forma zadań będzie przygotowana wspólnie z przedstawicielami firm branżowych i będzie pochodną problemów technicznych oraz analitycznych, dyskutowanych na forach krajowych oraz zagranicznych. Mistrzostwa umożliwią wskazanie osób o największym potencjale zawodowym.

Głównym organizatorem GIS Challenge 2017 jest Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS, zaś współorganizatorami są ośrodki akademickie i techniczne oraz stowarzyszenia, organizacje i firmy, których przedstawiciele biorą aktywny udział w przygotowaniu i prowadzeniu Mistrzostw.

Szczegóły są dostępne na stronie. Program:

 

 

2. Zarząd Uczelniany Samorządu Studentów UMCS oraz Legia Akademicka zapraszają na kolejną edycję warsztatów z samoobrony, które odbędą się 12 maja 2017 r. w Centrum Kultury Fizycznej UMCS (ul. Langiewicza 22, sala nr 1). Wydarzenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych kobiet – studentek oraz mieszkanek Lublina i okolic.

Warsztaty z samoobrony to inicjatywa przygotowana z myślą o bezpieczeństwie kobiet. Zajęcia poprowadzi profesjonalny instruktor, sierż. LA Łukasz Cimek, zaś zasady udzielania pierwszej pomocy przybliżą członkowie Legii Akademickiej. W ramach wydarzenia odbędzie się też spotkanie z przedstawicielem Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, podkomisarz Dorotą Gil.

Warsztaty są płatne – ich koszt wynosi 10 zł. Każda z uczestniczek wydarzenia na czas jego trwania zostanie objęta ubezpieczeniem NNW. Zapisów oraz opłat można dokonywać w siedzibie Samorządu Studentów w godzinach 9:00 - 15:00 (Ds. Babilon, ul. Radziszewskiego 17, pok. 4).

Harmonogram:
09:00 - 10:00 – Spotkanie z przedstawicielem Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie
10:00 - 14:00 – Zajęcia z samoobrony
14:00 - 15:00 – Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy

Organizatorzy proszą o przybycie 15 min. wcześniej oraz przypominają o obuwiu na zmianę i stroju sportowym.

 

3. Biuro ds. Kształcenia Ustawicznego UMCS informuje, że ruszyły zapisy na warsztaty z praktycznej nauki języka chorwackiego pn. „Chorwacki na wakacje i nie tylko” oraz języka bułgarskiego pn. „Bułgarski na wakacje i nie tylko”. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Celem zajęć jest nabycie umiejętności posługiwania się językiem chorwackim i bułgarskim w najbardziej typowych, codziennych sytuacjach komunikacyjnych oraz nabycie kompetencji społeczno-kulturowych z zakresu realiów bałkańskich. Warsztaty pozwolą szybko, efektywnie i w miłej atmosferze nauczyć się podstaw języka, tak aby komunikować się po chorwacku lub bułgarsku w obszarach m.in.: relacji interpersonalnych, zakwaterowania, czasu wolnego, handlu, wyżywienia, zabytków i zachowań społecznych.

Uczestnikami mogą być osoby z zerową lub elementarną znajomością języka chorwackiego lub bułgarskiego, planujący krótkoterminowy wyjazd do Chorwacji/Bułgarii w celach turystycznych lub biznesowych. Kurs odbędzie się 15 maja-19 czerwca 2017 r. na Wydziale Humanistycznym UMCS i potrwa 30 godzin. Opiekunem warsztatów jest dr hab. Peter Sotirow, prof. nadzw.

Opłata wynosi 250 zł/os za dany kurs. Cena obejmuje udział w warsztatach, materiały dydaktyczne oraz zaświadczenie ukończenia kursu. Warunkiem udziału w kursie, prócz wniesienia opłaty, jest także wypełnienie formularza zgłoszeniowego (w załączniku), który należy dostarczyć drogą elektroniczną lub osobiście do 12 maja 2017 r.  na adres: kursy.bku@umcs.pl

Szczegółowych informacji udzielają p. Kamila Pękala i p. Edyta Tylega z Biura ds. Kształcenia Ustawicznego UMCS, tel. 81 537 58 45, e-mail: kursy.bku@umcs.pl, adres: Pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5 w Lublinie (Rektorat, X piętro, pok. 1002).

    Informacje prasowe

    Data dodania
    9 maja 2017