UMCS: Drzwi Otwarte 2022

Jak co roku Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie otwiera się dla uczniów szkół ponadpodstawowych i zaprasza na Drzwi Otwarte. Wydarzenie startuje już 21 marca 2022 r. i przyjmie formę hybrydową. W dniu rozpoczęcia zapraszamy do udziału w spotkaniach stacjonarnych na poszczególnych wydziałach i w jednostkach ogólnouczelnianych. Z kolei wydarzenia w formie online będą odbywały się przez cały tydzień (w dniach 21-25 marca) w przestrzeni wirtualnej. Na poszczególne atrakcje odbywające się w ramach Drzwi Otwartych UMCS obowiązują zapisy poprzez formularze zgłoszeniowe dostępne na stronie: www.drzwiotwarte.umcs.pl.

Tegoroczne Drzwi Otwarte rozpoczną się 21 marca o godzinie 9:00 w Auli Uniwersyteckiej Wydziału Prawa i Administracji UMCS (Plac Marii Curie-Skłodowskiej 5, Lublin).

Program wydarzenia obejmuje między innymi spotkania z pracownikami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Przedstawiciele OKE przedstawią moduły matury z języka polskiego, matematyki i języka obcego, a także podadzą praktyczne wskazówki, które ułatwią pisanie egzaminu dojrzałości. Podczas Drzwi Otwartych uczniowie zapoznają się również ze sportowymi propozycjami naszej uczelni – w Centrum Kultury Fizycznej odbędą się rozgrywki Integracyjnego Turnieju o Puchar Rektora UMCS. Największa akcja promocyjna Uniwersytetu nie może obyć się także bez finału konkursu językowego „Faces of America”.

W ramach Drzwi Otwartych zaplanowane są wycieczki po kampusie w języku polskim i ukraińskim. Z kolei nowością będzie gra miejska „Poznaj UMCS”, która zostanie rozegrana na terenie miasteczka akademickiego.

Stacjonarna forma naszej inicjatywy przewiduje również inspirujące warsztaty edukacyjne prowadzone przez studentów zagranicznych, rozmowy z doradcami zawodowymi oraz psychologami, a także przedstawicielami Biura Spraw Studenckich i programu Santander Universidades, zachęcającymi do udziału w stażach i stypendiach.

Zapraszamy również do uczestnictwa w webinarach i warsztatach, które przez cały tydzień odbywać się będą w przestrzeni wirtualnej. W formule zdalnej Drzwi Otwarte 2022 trwają przez kilka dni. 21 marca dla uczestników wydarzenia przygotowaliśmy na profilu UMCS na platformie Facebook spotkanie online z gościem specjalnym – drem Dawidem Myśliwcem, twórcą kanału „Naukowy Bełkot”. Podczas wydarzenia opowie on o najdziwniejszych sposobach na leczenie ludzi. Z kolei od 22 do 25 marca 2022 roku planujemy kolejne spotkania z doradcami zawodowymi oraz psychologami, a także bogatą ofertę warsztatów edukacyjnych prowadzonych przez studentów zagranicznych w formie online w aplikacji MS Teams.

Podczas Drzwi Otwartych UMCS przybliżymy ofertę edukacyjną największej lubelskiej uczelni oraz zapoznamy młodzież z przebiegiem procesu rekrutacyjnego i wymaganiami stawianymi przed kandydatami na studia. Będzie to świetna okazja do tego, aby uczniowie zapoznali się z pełną ofertą kształcenia, praktycznym wymiarem studiów i możliwościami wszechstronnego rozwoju studentów naszego Uniwersytetu.

Pełny program wydarzenia dostępny jest na stronie Drzwi Otwartych UMCS: www.drzwiotwarte.umcs.pl.

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku UMCS, gdzie na bieżąco pojawiają się informacje dotyczące zaplanowanych atrakcji. Link: https://www.facebook.com/events/2019603791552311/?ref=newsfeed 

W załączniku znajduje się program ogólny DO 2022, grafika oraz nagranie dźwiękowe do wykorzystania przez Państwa redakcje.

Program Ogólny Drzwi Otwartych 2022

    Informacje prasowe

    Data dodania
    11 marca 2022