Świąteczne posiłki dla mieszkańców domów studenckich UMCS

Miło nam poinformować, że w najbliższą niedzielę (19.04.2020 r. od godz. 10.30), dla żaków pozostałych w domach studenckich UMCS-u, zostaną dostarczone pakiety z tradycyjnym śniadaniem wielkanocnym. Skorzystają z nich zagraniczni studenci mieszkający w akademikach naszej Uczelni, którzy z powodu panującej pandemii nie mogli wrócić do domów na Święta, a także pracownicy recepcji.


Należy podkreślić, że kilkaset osób pozostających aktualnie w domach studenckich UMCS-u to przede wszystkim studenci-cudzoziemcy, głównie wyznania prawosławnego, którzy w najbliższą niedzielę będą obchodzić Święta Wielkiej Nocy. Zapewniamy, że żaden z mieszkańców naszych akademików, w tym szczególnym czasie, nie pozostanie bez świątecznego posiłku.

Około 500 pakietów ze świątecznymi śniadaniami zostanie dostarczonych przez współpracujące z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej Stowarzyszenie Legia Akademicka UMCS. Posiłki przygotują zaś pracownicy stołówki akademickiej „Trójka”. W zestawie śniadaniowym znajdą się m.in.: żurek z jajkiem, drugie danie: ziemniaki, rybka i surówka oraz drożdżowa paska wielkanocna.

Catering będzie dostarczany do poszczególnych akademików według następującego harmonogramu (19.04.2020 r.):

10.30 - DS. ”Zana”
10.45 - DS. „Jowisz”
11.00 - DS. „Grześ”’
11.15 - DS. „Femina”
11.40 - DS. „Helios”
12.00 - DS. „Ikar”

Inicjatorem wydarzenia jest Centrum Promocji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej we współpracy ze Stowarzyszeniem Legia Akademicka UMCS.

Projekt jest finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach programu „Welcome to Poland”.

 

    Informacje prasowe

    Data dodania
    17 kwietnia 2020