Susze w Polsce - komentarz eksperta UMCS

Przez Polskę oraz inne europejskie kraje przetacza się obecnie fala upałów. Jak wpływa to na rolnictwo i globalne bezpieczeństwo żywnościowe? Jakie będą długoterminowe skutki suszy? Zachęcamy do zapoznania się z komentarzem eksperckim dra Krzysztofa Bartoszka z Katedry Hydrologii i Klimatologii UMCS. Artykuł powstał w ramach cyklu „Okiem eksperta” realizowanego przez Centrum Prasowe UMCS.

„Okiem eksperta” to inicjatywa mająca na celu promowanie nauki, badań i specjalistycznej wiedzy naukowców UMCS. W jej ramach specjaliści z Uniwersytetu tworzą komentarze eksperckie, opinie, analizy czy prognozy branżowe dotyczące bieżących wydarzeń, problemów czy zagadnień budzących wątpliwości, a znajdujących się w ich polu zainteresowań badawczych.

Treść komentarza, z którego mogą Państwo korzystać (z zaznaczeniem autora oraz uczelni) znajduje się w załączniku oraz jest dostępna pod linkiem: https://www.umcs.pl/pl/komentarze-eksperckie,22097,susze-atmosferyczne-i-glebowe-komentarz-ekspercki,118943.chtm

    Informacje prasowe

    Data dodania
    29 czerwca 2022