Spacer z przewodnikiem po Botaniku (01.07.)

Serdecznie zapraszamy na kolejny spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym UMCS. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę - 1 lipca 2018 r. - o godz. 11.00. Tym razem dowiemy się, co skrywają nazwy roślin, poznamy także ich znaczenie dosłowne i symbolikę.

Każda roślina posiada swoją nazwę, a niektóre z nich kryją interesujące i niemal magiczne historie. Przykładowo „fiołek czarownika” stosowany był jako dodatek do napojów miłosnych, a „dziewięć mocy” wiązała się z opowieściami o życiu w zdrowiu przez długie lata. Niektóre nazwy roślin kojarzono ze względu na podobieństwo kształtu liści lub owocu, np. „kopyto końskie” czy „owoce księżycowe”. W znaczeniu dosłownym nazwy roślin upamiętniają odkrywcę, np. księdza Jeana Pierre’a Armanda Davida lub informują o swoim pochodzeniu, np. persica (Persja) czy japonicus (Japonia). Podczas niedzielnego spaceru dowiemy się, jaka jest interpretacja nazw wielu roślin.

Przewodnik - dr inż. Krystyna Rysiak - będzie czekać od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu (przy ul. Willowej w Lublinie). Rozpoczęcie spaceru: godz. 11.00, czas trwania: około 2 godz.

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Terminy kolejnych spotkań wyznaczać będzie przyroda i pogoda, dlatego wszystkich zainteresowanych zachęcamy do śledzenia informacji na stronie Ogrodu Botanicznego.

    Informacje prasowe

    Data dodania
    27 czerwca 2018