Rekrutacja na studia na Wydziale Zamiejscowym UMCS w Puławach

Szanowni Państwo, już wkrótce tegoroczni maturzyści otrzymają oficjalne wyniki egzaminów maturalnych. Pragniemy przypomnieć, że na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej internetowa rejestracja kandydatów na studia trwa do 7 lipca br. Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne zakończą postępowania 11 lipca i tego dnia zostaną ogłoszone listy rankingowe. Od 13 do 15 lipca będziemy przyjmować dokumenty od osób przyjętych w pierwszej turze rekrutacji.

Kandydaci na studia w UMCS w Lublinie mogą wybierać spośród 80 kierunków i ponad 250 specjalności. Wśród tej oferty znajdują się również kierunki prowadzone przez Wydział Zamiejscowy Uczelni w Puławach, gdzie umożliwiamy podjęcie studiów inżynierskich, licencjackich oraz podyplomowych, w ramach których można kształcić się praktycznie - w salach dydaktycznych wyposażonych w nowoczesny sprzęt. Zajęcia prowadzone są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę oraz specjalistów z instytucji naukowych z Puław. Studiowanie na tym Wydziale daje szansę odbycia praktyk w wielu znaczących instytucjach gospodarczych i przemysłowych.

Zachęcamy do zapoznania się z atrakcyjną ofertą edukacyjną Wydziału Zamiejscowego w Puławach. Rekrutacja prowadzona jest obecnie na następujących kierunkach:

- Chemia techniczna (studia I stopnia 4-letnie inżynierskie, stacjonarne i niestacjonarne). Ten prestiżowy kierunek tworzony jest pod patronatem Grupy Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" i charakteryzuje się unikatowym w skali całego kraju programem studiów. Absolwent otrzyma bogatą wiedzę praktyczną umożliwiającą zdobycie pracy w przemyśle chemicznym, biotechnologicznym, laboratoriach, ośrodkach badawczych oraz zakładach wykorzystujących najnowocześniejsze urządzenia technologiczne i aparaturę badawczą do prowadzenia procesów chemicznych.

- Public relations i doradztwo medialne (studia I stopnia, stacjonarne). Studia są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na kadrę posiadającą wyspecjalizowane kompetencje, niezbędne do profesjonalnego pełnienia funkcji doradczych w wielu organizacjach, w tym administracji publicznej, mediach i firmach prywatnych.  W programie studiów znajdują się ciekawe przedmioty odpowiadające aktualnym trendom, m.in. Branding, Edycja i montaż materiałów audiowizualnych, PR polityczny, Copywriting, Komunikowanie w social media, Praca rzecznika prasowego, Kreowanie wizerunku czy Zarządzanie marką w internecie.

- Administracja publiczna (studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne). Kierunek ten stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie na fachową kadrę zarządzającą, posiadającą kompetencje niezbędne do profesjonalnego pełnienia funkcji urzędniczych, menadżerskich, doradczych i eksperckich w administracji i instytucjach publicznych oraz w organizacjach publicznych, niepublicznych i społecznych współdziałających z administracją publiczną.

Na Wydziale prowadzony jest także kierunek fizjoterapia.

Kandydatów na studia w Wydziale Zamiejscowym w Puławach czeka w tym roku 80 miejsc na studiach stacjonarnych oraz 30 na studiach niestacjonarnych.
Szczegółowy kalendarz rekrutacyjny: http://www.umcs.pl/pl/terminarz-rekrutacji-2017-2018,95.htm

Pragniemy również poinformować, że na UMCS będzie kontynuowana idea Własnego Funduszu Stypendialnego - jest to forma dodatkowego wynagrodzenia dla najlepszych studentów wyróżniających się wynikami w nauce oraz szczególnymi osiągnięciami. Stypendium będzie można otrzymać w jednej z czterech kategorii: za osiągnięcia naukowe, artystyczne, sportowe oraz społeczne - tzw. działalność społeczną.

Nowością jest szczególne docenienie absolwentów szkół ponadgimnazjalnych rozpoczynających kształcenie na pierwszym roku studiów w naszej Uczelni i jednocześnie posiadających osiągnięcia zdobyte jeszcze w szkole. Mowa m.in. o studentach pierwszego roku studiów I stopnia oraz jednolitych magisterskich, którzy:
- uzyskali bardzo dobre wyniki z egzaminu maturalnego, w tym co najmniej 85% na poziomie rozszerzonym z jednego z przedmiotów z grupy obowiązkowych egzaminów w części pisemnej matury lub co najmniej 85% na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym z co najmniej z jednego z przedmiotów maturalnych takich jak: biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język obcy nowożytny, wiedza o społeczeństwie w części pisemnej matury oraz osiągnęli średnią ocen z ostatniej klasy szkoły ponadgimnazjalnej na poziomie co najmniej 5.0,
- zostali laureatami bądź finalistami olimpiady międzynarodowej lub olimpiady przedmiotowej o zasięgu ogólnopolskim.

O stypendia w ramach WFS będą mogli ubiegać się także studenci cudzoziemcy realizujący kształcenie na zasadach pełnej odpłatności za studia. Rozszerzeniu uległa także kategoria dotycząca osiągnięć sportowych, w której stypendia będą  przyznawane oddzielnie dla studentów I roku studiów I stopnia i jednolitych magisterskich, którzy osiągnęli wysokie miejsca (I-III) w zawodach sportowych o zasięgu krajowym lub międzynarodowym. Planowana kwota stypendium wzrośnie maksymalnie do 4 000 zł i będzie wypłacana w dwóch transzach. Nabór wniosków rozpocznie się pod koniec bieżącego roku kalendarzowego.

    Informacje prasowe

    Data dodania
    26 czerwca 2017