Profesor Iwona Hofman z UMCS nominowana do prestiżowej Nagrody

Miło nam poinformować, że prof. dr hab. Iwona Hofman - Dyrektor Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS, Kierownik Pracowni Badań nad Instytutem Literackim w Paryżu, została nominowana do prestiżowej Nagrody im. Jerzego Giedroycia, przyznawanej za „pogłębianie dialogu między narodami Europy Środkowo-Wschodniej”.

Nagroda im. Jerzego Giedroycia jest przyznawana od 2001 roku (w pierwszą rocznicę śmierci redaktora i polityka, twórcy „Kultury i Instytutu Literackiego w Paryżu) przez dziennik „Rzeczpospolita”.

Kapituła XX edycji Nagrody „Rzeczpospolitej nominowała 14 kandydatów, którzy rozwijają myśl redaktora „Kultury i twórcy Instytutu Literackiego w Paryżu. Wśród nominowanych w tegorocznej edycji Nagrody są m.in.: Swietłana Alieksiejewicz, pisarka i białoruska noblistka, Wiera Meniok, szefowa Muzeum i Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu, Henryk (pośmiertnie) i Ludwika Wujec, działacze opozycji demokratycznej w okresie PRL, Swietłana Cichanouska, białoruska działaczka  opozycyjna, Andżelika Borys, działaczka Związku Polaków na Białorusi oraz Saulius Skvernelis, premier Litwy.

W poprzednim roku laureatami Nagrody zostali prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski oraz ukraiński dziennikarz i polityk, Mykoła Kniażycki.

Profesor Iwona Hofman została doceniona za działalność badawczą problematyki Kultury i aktywność publikacyjną Pracowni Badań nad Instytutem Literackim w Paryżu. W tym roku mija 10 lat od powołania Pracowni przez Senat UMCS.

Gala ogłoszenia nagrody odbędzie się online 17 grudnia br.

    Informacje prasowe

    Data dodania
    26 listopada 2020