Pogotowie przedmaturalne z fizyki 30.01-20.03.2021 r.+mp3

Jak co roku Instytut Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, wspólnie ze Stowarzyszeniem Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno-Naukowe (LuTEN) i Lubelskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Fizycznego, organizuje cykl bezpłatnych zajęć dla maturzystów.

Pogotowie przedmaturalne z fizyki to krótki kurs przygotowujący do egzaminu dojrzałości z tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Chcemy usystematyzować wiedzę uczniów, zwrócić uwagę na najważniejsze zagadnienia wymagane na egzaminie i uzupełnić ewentualne braki. Zakres tematyki zajęć pokrywa całość wymagań maturalnych, ale co istotne na tak krótkim kursie nie omówimy wszystkich problemów mogących pojawić się na maturze. Pogotowie nie zastąpi więc systematycznej nauki, ale wspomoże naukę prowadzoną w szkole średniej.

W tym roku ze względu na ograniczenia epidemiologiczne kurs odbędzie się w formie zdalnych zajęć na platformie MS Teams. Planujemy cykl ośmiu spotkań trwających po 2,5 godziny każde, podzielonych na dwie części. Zajęcia będą odbywać się w soboty począwszy od 30 stycznia br. potrwają do 20 marca. Spotkania podzielono na bloki poświęcone poszczególnym działom fizyki wymaganym na maturze. W ciągu tygodnia uczniowie będą mogli skorzystać z dodatkowych konsultacji na grupie "pogotowie przedmaturalne" na kanale facebook: https://www.facebook.com/pogotowieprzedmaturalne

Udział w kursie jest  bezpłatny i będzie możliwy tylko dla zapisanych użytkowników. Dla uczestników kursu, którzy dodatkowo polubią fanpage: https://www.facebook.com/pogotowieprzedmaturalne zostanie utworzona grupa, na której udostępniane będą materiały z zajęć. Uczniowie będą tam mogli skorzystać także z dodatkowych konsultacji.

Zapisy na kurs są dostępne na stronie https://luten.edu.pl/pogotowie/.

Liczba miejsc ograniczona

Harmonogram zajęć:

    9.00 – 10.15 10.30 – 11.30
       
1 30 stycznia Fizyka atomowa Mechanika I
2 6 lutego Mechanika II Energia I
3 13 lutego Energia II Drgania I
4 20 lutego Drgania II Elektryczność I
5 27 lutego Elektryczność II Magnetyzm I
6 6 marca Magnetyzm II Termodynamika I
7 13 marca Termodynamika II Optyka I
8 20 marca Optyka II Fizyka jądrowa

    Informacje prasowe