Pierwszy spacer z przewodnikiem po zimowej przerwie /MP3

Zapraszamy na pierwszy w tym sezonie spacer z przewodnikiem w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Rozpoczynamy 6 maja br. (niedziela) o godz. 11:00 - przewodnik będzie czekał na zainteresowanych od godz. 10:45 przy wejściu do Ogrodu (od ul. Willowej).

fot. A. Cwener

Tym razem poznamy tajemnice kory drzew. Z botanicznego punktu widzenia jest to martwa część tkanek okrywających łodygi i korzenie drzew, tzw. martwica korkowa. Kora niektórych gatunków drzew i krzewów wykorzystywana jest jako surowiec farmakologiczny, jako element dekoracyjny, czy w końcu jako przyprawa lub materiał stosowany w budownictwie. Na młodych gałęziach i pniach jest gładka, z wiekiem może pękać i łuszczyć się – dlaczego? Czy łuszczenie się kory jest objawem choroby drzew? Czy po korze można rozpoznać drzewa? Czy kora służy tylko drzewom, czy także ludziom ? Między innymi na te pytania postaramy się odpowiedzieć w trakcie najbliższego, niedzielnego spaceru z przewodnikiem.

Koszt udziału w wydarzeniu równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Terminy kolejnych spotkań wyznaczać będzie przyroda i pogoda, dlatego wszystkich chętnych prosimy o śledzenie informacji na stronie internetowej www.garden.umcs.pl oraz Facebooku: www.facebook.com/OgrodBotanicznyUMCS.

Plik mp3 - wypowiedź dr Anny Cwener, pracownika Ogrodu Botanicznego.

    Informacje prasowe

    Data dodania
    30 kwietnia 2018