Odsłonięcie tablicy pamiątkowej im. Pagi oraz dzwonu giełdowego na UMCS

Zapraszamy na uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej oraz nadania Auli III na Wydziale Ekonomicznym UMCS imienia dr. Lesława A. Pagi. Wydarzenie rozpocznie się 28 września br. (wtorek) o godz. 10:15 na Wydziale Ekonomicznym UMCS (I piętro, Plac Marii Curie-Skłodowskiej 5).

Lesław A. Paga jest jedną z najważniejszych postaci przemian gospodarczych w Polsce i twórcą rynku kapitałowego w naszym kraju. Podczas uroczystości zostanie przybliżona sylwetka Pagi – absolwenta i wykładowcy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, współtwórcy Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, a także pierwszego przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i prezesa firmy consultingowej Deloitte & Touche. Na Wydziale Ekonomicznym nastąpi także odsłonięcie dzwonu giełdowego wzorowanego na tym, który zdobi salę notowań warszawskiej GPW.

Wśród zaproszonych gości są m.in. Maciej Trybuchowski – Prezes Zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, Rafał Brzoska – Prezes InPost, Anna Wiącek-Kocot – Partner w Zespole Strategii i Transformacji IT w Deloitte czy Aleksandra Gren – Członkini Rady Nadzorczej mBank. Po oficjalnych uroczystościach zgromadzeni przeniosą się do Centrum ECOTECH-COMPLEX, gdzie będą rozmawiać o kierunkach rozwoju naszego kraju. O godz. 11:45 odbędzie się bowiem panel dyskusyjny pn. „Digitalizacja, e-commerce i nowe technologie - czy polska gospodarka jest innowacyjna?”

W Lublinie wręczana jest również Nagroda Lesława A. Pagi, przyznawana przez Fundację jego imienia i stanowiąca formę upamiętnienia słynnego ekonomisty, którego dorobek zawodowy i publiczny stanowi dla wielu punkt odniesienia. Warszawska Giełda Papierów Wartościowych, Leszek Balcerowicz, Marek Belka czy też Zbigniew Jagiełło – to tylko niektórzy z laureatów tego szczególnego wyróżnienia. Nagroda przyznawana jest raz w roku przedsiębiorcom, działaczom gospodarczym i publicznym lub instytucjom, którzy w szczególny sposób wyróżniają się dynamicznym i skutecznym działaniem oraz rzetelnością i zachowaniem najwyższych standardów etycznych.

W załączniku znajduje się program wydarzenia.

    Informacje prasowe

    Data dodania
    24 września 2021