Niedzielny spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym UMCS

Zapraszamy na ostatni w tym sezonie spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym UMCS. Spotkanie pt. "Skąd jesień swoje barwy niesie?" odbędzie się w najbliższą niedzielę, 6 października br. o godz. 11:00.

Polska złota jesień to czas, gdy liście drzew i krzewów zmieniają swoje barwy na różne odcienie czerwieni, złota czy brązu. Pojawiają się również owoce, wcześniej trudne do zauważenia wśród zieleni. Dlaczego drzewa gubią liście na zimę? Co decyduje o tym, kiedy dokładnie się to dzieje? Dlaczego liście zmieniają barwy? Czy można znaleźć liście przebarwiające się na różowo lub fioletowo? Jakie drzewa i krzewy prezentują się najładniej właśnie jesienią? Odpowiedzi na te i podobne pytania poznać będzie można podczas niedzielnego spaceru po Ogrodzie Botanicznym UMCS.

Przewodnik – dr Anna Cwener będzie czekała od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie (ul. Willowa). Spacer rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa około 2 godzin.

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu Botanicznego UMCS dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

W załączniku znajdują się zdjęcia.

Dodatkowych informacji udziela dr Anna Cwener, tel.: 81 743 49 00, e-mail: botanik@hektor.umcs.lublin.pl

    Informacje prasowe

    Data dodania
    2 października 2019