Nadanie tytułu Honorowego Profesora / Konferencja MakeLearn&TIIM 2017 Lublin

Komitet Organizacyjny Międzynarodowej Konferencji MakeLearn&TIIM 2017 serdecznie zaprasza do udziału w tegorocznej edycji wydarzenia, która odbędzie się w Lublinie w dniach 17-19 maja. Uroczysta inauguracja nastąpi 18 maja o godz. 9.00 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym (Artura Grottgera 2).

Tematyka spotkań oscylować będzie wokół takich zagadnień, jak m.in.: innowacje, ekonomia, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie wiedzą i systemami informacyjnymi, przedsiębiorczość, edukacja i marketing. Autorzy referatów w ciągu dwóch dni przedstawią wyniki swoich badań i wymienią się doświadczeniami na sesjach tematycznych.

Konferencja organizowana jest wspólnie przez International School for Social and Business Studies (Słowenia), Kasetsart University (Tajlandia) oraz Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej i gromadzi co roku ok. 250-300 uczestników z całego świata, zainteresowanych wymianą wiedzy i doświadczeń w zakresie szeroko pojętego zarządzania. Językiem oficjalnym konferencji będzie język angielski.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się pod hasłem przewodnim "MakeLearn&TIIM Joint International Conference 2017: Management Challenges in a Network Economy".

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie.


Tego samego dnia (18.05.2017) o godz. 14.00 w Auli Uniwersyteckiej na Wydziale Prawa i Administracji UMCS (Plac Marii-Curie Skłodowskiej 5) odbędzie się uroczystość nadania tytułu Honorowego Profesora Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej Panu Profesorowi Kongkitiemu Phusavat z Kasetsart University w Bangkoku.

Profesor Kongkiti Phusavat (ur. w 1968 r.) jest absolwentem Virginia Polytechnic Institute and State University – Virginia Tech (USA). W uczelni tej uzyskał także stopień doktora w dyscyplinie „Inżynieria systemów” (1995). Od 2005 r. do chwili obecnej zatrudniony jest na stanowiskach profesora i dyrektora międzynarodowego programu doktorskiego z zakresu inżynierii przemysłowej w Kasetsart University w Bangkoku.

Pełni wiele funkcji naukowych i doradczych na rzecz Królewskiego Rządu Tajlandii (w tym Dyrektora Królewskiego Rządowego Centrum Zaawansowanych Technologii Przemysłowych w Bangkoku). Doradza rządowi Finlandii, jest członkiem różnorodnych instytucji naukowych i naukowo-przemysłowych w Indiach, na Tajwanie, w Malezji, Chinach i Australii. Wielokrotnie obejmował stanowisko profesora wizytującego w Uniwersytetach różnych krajów oraz pełnił szereg funkcji w radach programowych i komitetach organizacyjnych międzynarodowych czasopism i konferencji naukowych.
Profesor Kongkiti Phusavat jest osobą integrującą Wydział Ekonomiczny UMCS z międzynarodowym środowiskiem naukowym. Łącząc pracę naukową z działalnością doradczą wykorzystuje wiedzę i doświadczenie do nawiązywania i rozwoju współpracy różnorodnych podmiotów w otoczeniu ogólnoświatowym.

Efektem współpracy profesora Phusavata z Wydziałem Ekonomicznym UMCS było rozpoczęcie działalności i rozpoczęcie publikacji pierwszego czasopisma międzynarodowego, powołanie międzynarodowego wydawnictwa naukowego „ToKnowPress”, którego założycielem obok Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej były ISSBS z Celje (Słowenia) oraz Kasetsart University w Bangkoku, przygotowanie, złożenie i uzyskanie projektu „Projekt innowacyjny: Nowy model kompleksowej obsługi potrzeb innowacyjnych przedsiębiorstw – Inno-Broker”, zorganizowanie wspólnie z Wydziałem Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin konferencji „Cztery oblicza Miasta”, uruchomienie nowego kierunku kształcenia „Logistyka”, unowocześnienie programu studiów doktoranckich realizowanych na Wydziale, realizacja części badawczej poświęconej problematyce funkcjonowania przedsiębiorstw azjatyckich w ramach programu badawczego NCN „Kompetencje i kultura organizacyjna przedsiębiorstw innowacyjnych w perspektywie międzynarodowej”. 

    Informacje prasowe

    Data dodania
    12 maja 2017