Nadanie tytułu doktora honoris causa UMCS prof. Timothy'emu Snyderowi

Rektor i Senat Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie mają zaszczyt zaprosić na uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa UMCS prof. Timothy'emu Snyderowi – amerykańskiemu historykowi, profesorowi Yale University, specjalizującemu się we współczesnych dziejach Europy Środkowej i Wschodniej.

fot. Yale University

Uroczystość odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 22 października br., o godz. 12:00 w Auli Uniwersyteckiej na Wydziale Prawa i Administracji UMCS w Lublinie (Plac Marii Curie-Skłodowskiej 5).

Tytuł doktora honoris causa został przyznany prof. Snyderowi przez Senat UMCS, na wniosek Rady Wydziału Humanistycznego UMCS, w uznaniu za wybitny wkład w rozumienie historii XX stulecia i odwagę głoszenia prawd trudnych, za stałe przypominanie o etycznym wymiarze pracy historyka i społecznej odpowiedzialności intelektualisty, za wyjątkową umiejętność pokazywania dziejów Polski w szerszej, europejskiej perspektywie oraz za długoletnią i owocną współpracę z Uniwersytetem.

W załączniku przesyłam sylwetkę Pana Profesora oraz zdjęcie. Pragnę także zaznaczyć, że Prof. Snyder posługuje się językiem polskim.

    Informacje prasowe

    Data dodania
    18 października 2018