Lumina Park w Ogrodzie Botanicznym UMCS zaprasza - rozkład świąteczny

Lumina Park w Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie zaprasza do odwiedzin w drugi dzień Świąt, Sylwestra oraz Nowy Rok.

Klimat bożonarodzeniowy sprzyja rodzinnym spotkaniom. Jeśli szukasz sposobu na spędzenie czasu z najbliższymi na świeżym powietrzu, Lumina Park proponuje świąteczny spacer w milionie świateł. Od 26 grudnia do 1 stycznia Lumina Park otwarty będzie codziennie, od 16:00 do 21:00. Ostatnie wejście możliwe będzie o 20:00.

Po ubiegłorocznym sukcesie, firma Lumina otworzyła w tym roku siedem Parków Iluminacji w Europie. W Lublinie od 10 listopada możemy podziwiać całkowicie nową oraz dłuższą, kilometrową, trasę zwiedzania. W Lumina Parku znajdują się także, premierowo, instalacje polskich artystów. Opowieść przekazywana jest światłem, dźwiękiem i narracją. Tematem tegorocznej ścieżki zwiedzania jest „Tajemniczy Ogród”, hasło z jednej strony obiecujące atmosferę tajemnicy, magii, zaskoczenia, a z drugiej strony ukazujące zróżnicowaną tematykę poszczególnych stref. Najważniejszym punktem każdej z nich jest wybrane drzewo, opisane w ramach ścieżki edukacyjnej. Jego właściwości, związane z nim wierzenia lub legendy, są merytoryczną przesłanką do tematyki danej strefy.

Oś narracyjna prowadzi nas przez 14 zróżnicowanych stref, takich jak Kraina herbaciana, Strefa gromowładnych, Strefa iluzji czy Kraina miodem płynąca. Podczas kilometrowego spaceru dowiemy się m.in. jakie właściwości ma Głóg Pośredni? Co ma wspólnego Van Gogh z Żywotnikiem Olbrzymim? Które drzewo pachnie ciasteczkami? A z którego wytwarzało się instrumenty? W trakcie wizyty w Lumina Park Lublin zwiedzający otrzymają mapy, które nie tylko poprowadzą trasą „Tajemniczego Ogrodu”, lecz również pozwolą odkryć tajemnice niesamowitych roślin, które znajdują się na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS.

W Lumina Parku znajdują się także punkty gastronomiczne z gorącymi napojami.


Ceny biletów

Wtorek - czwartek:

 • ulgowy - 24 zł
 • normalny - 27 zł
 • rodzinny - 95 zł

Piątek - niedziela - święta (oraz w okresie od 26.12 do 1.01):

 • ulgowy - 27 zł
 • normalny - 31 zł
 • rodzinny - 105 zł

Bilety dostępne są na stronie bilety.luminapark.pl


W tym sezonie organizator ponownie przeznacza 1 zł z każdego sprzedanego napoju na cel charytatywny. Kwota zostanie przekazana Hospicjum Małego Księcia w Lublinie.

Strona internetowa

  Informacje prasowe

  Data dodania
  14 grudnia 2022