Komentarze eksperta UMCS - Covid w Afryce i Japonia bez tożsamości?

Zapraszamy do zapoznania się z komentarzami eksperckimi dra Tomasza Bichty, adiunkta w Katedrze Systemów Politycznych i Praw Człowieka UMCS. Specjalista porusza dwa istotne i aktualne tematy. Pierwszy dotyczy epidemii Covid-19 w Afryce - dużo mniejsza liczba zachorowań czy jeden wielki fake news? Kolejna wypowiedź nawiązuje do trwających obecnie Igrzysk Olimpijskich w Tokio. To ważne wydarzenie sportowe staje się pretekstem do rozważań nad stosunkami społecznymi i politycznymi Kraju Kwitnącej Wiśni.

www.pixabay.com 

Teksty powstały w ramach inicjatywy „Okiem eksperta”, która ma na celu promowanie nauki, badań i specjalistycznej wiedzy naukowców z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Specjaliści tworzą komentarze eksperckie, opinie, analizy czy prognozy branżowe dotyczące bieżących wydarzeń, problemów oraz zagadnień budzących wątpliwości, a znajdujących się w polu ich zainteresowań badawczych.

*Dr Tomasz Bichta – wykładowca, komentator, adiunkt w Katedrze Systemów Politycznych i Praw Człowieka UMCS. W pracy naukowej koncentruje się na transformacjach polityczno-kulturowych we współczesnej Afryce i Azji, partiach i systemach politycznych oraz wybranych zagrożeniach bezpieczeństwa międzynarodowego.

Treści wypowiedzi, z których mogą Państwo korzystać (z zaznaczeniem autora oraz uczelni), znajdują się w załączniku oraz są dostępne pod linkiem: https://www.umcs.pl/pl/komentarze-eksperckie,22097,1.lhtm

 

 

     Informacje prasowe

    Data dodania
    27 lipca 2021