Język Autyzmu 2021 – zaproszenie na wydarzenie

Akademickie Centrum Wsparcia wraz z Zespołem ds. Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami UMCS zaprasza do udziału w wydarzeniu „Język Autyzmu 2021” organizowanym w ramach Lubelskich Dni Autyzmu.

„Język Autyzmu” to projekt mający na celu przybliżenie szerszej grupie odbiorców zagadnień związanych ze spektrum zaburzeń autystycznych. W dniach od 2 do 30 kwietnia 2021 r. zaplanowano szereg interesujących wydarzeń, m.in. pokazy filmowe, cykl warsztatów szkoleniowych i webinariów, quiz z wiedzy, publikację serii podcastów oraz specjalistyczne konsultacje dla rodziców i opiekunów. Wszystkie wydarzenia ze względu na sytuację epidemiczną odbywać się będą w formie zdalnej.

Akademickie Centrum Wsparcia działające przy Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie chce zwrócić uwagę społeczeństwa na brak akceptacji, z którym często spotykają się osoby ze spektrum autyzmu, zwiększyć społeczną świadomość w tym zakresie, pomóc zrozumieć specyfikę funkcjonowania osób dotkniętych autyzmem, a także wskazać i promować pozytywne wzorce w zakresie terapii i integracji.

Projekt jest realizowany z Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

 

 

    Informacje prasowe

    Data dodania
    29 marca 2021