Holograficzny spektakl Męki Pańskiej

1 i 2 kwietnia br. o godz. 20.30 oraz 21.00, a także 3 kwietnia br. o godz. 21.00, na fasadzie Bazyliki Ojców Dominikanów na Starym Mieście w Lublinie oglądać będzie można holograficzną projekcję Misterium Męki Pańskiej.

Idea holograficznego, jednoaktowego spektaklu, odtwarzanego cyklicznie w pętli na fasadzie Bazyliki związana jest - jak przekazują organizatorzy "z refleksją nad przeżywaniem mistycznych treści Triduum Paschalnego, najważniejszego wydarzenia w roku liturgicznym".

Holograficzny spektakl PASSIO wpisuje się w sięgającą XII wieku tradycję widowisk pasyjnych, odgrywanych do dzisiaj w wielu miejscach na świecie. To co ten spektakl wyróżnia, to sięgnięcie po współczesne zaawansowane technologie. Zastosowanie nowych środków wyrazu, adekwatnych do doświadczeń medialnych współczesnych widzów sprawi, że otrzymają oni szansę przeżycia niesamowitych doznań
".

Projekt tworzy zespół naukowców, artystów z UMCS oraz specjalistów, inżynierów, multimedialnych techników wraz z filmowcami i profesjonalistami z lubelskiego środowiska filmowego.

Producentem spektaklu jest Europejska Akademia Edukacyjna w Lublinie, zaś Partnerami: Klasztor Ojców Dominikanów w Lublinie, Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Stowarzyszenie „Wspólne Korzenie" oraz Akademickie Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka".


 

    Informacje prasowe

    Data dodania
    30 marca 2015