Dziś Wielki Test Języka Angielskiego „Challenge Accepted” 2022 - godz. 13

Pragniemy przypomnieć, że dziś (23 czerwca) odbędzie się kolejna edycja niezwykle popularnego wśród młodzieży konkursu językowego pn. Wielki Test Języka Angielskiego "Challenge Accepted". Serdecznie zapraszamy o godz. 13:00 do Auli Uniwersyteckiej na Wydziale Prawa i Administracji UMCS.

Wielki Test Języka Angielskiego „Challenge Accepted” to wydarzenie cykliczne, od 3 czerwca 2016 roju organizowane na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Poprzez udział w konkursie uczestnicy otrzymują szansę na sprawdzenie umiejętności językowych oraz wiedzy z zakresu kultury krajów anglosaskich. Inicjatywa jest skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów (z wyłączeniem studentów, absolwentów i pracowników anglistyki, amerykanistyki i lingwistyki stosowanej oraz kierunków pokrewnych). Uczestnikiem konkursu może być każda osoba fizyczna, która najpóźniej w dniu wysłania zgłoszenia ukończyła 16 lat.

Test składać się będzie z jednego etapu pisemnego, który zostanie przeprowadzony w formie multimedialnej i będzie polegał na rozwiązaniu 60 pytań zamkniętych, jednokrotnego wyboru, z zakresu znajomości języka angielskiego minimum na poziomie B2/C1 oraz wiedzy z zakresu kultury krajów anglosaskich. Czas trwania testu to 45 minut.

Tegoroczna edycja testu, podobnie jak w poprzednich latach, przyciągnęła liczne grono sympatyków Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, pragnących podjąć to wyzwanie językowe - zgłosiło się ok. 170 uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów z całego kraju.

Na laureatów czekają dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zwycięzcy pierwszych trzech miejsc otrzymają wysokiej jakości sprzęt elektroniczny (laptop, notebooki i słuchawki) oraz materiały promocyjne UMCS.

Organizatorami Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted” są Biuro Promocji i Popularyzacji Nauki działające w ramach Centrum Promocji UMCS oraz Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS.

W załączeniu przesyłam materiały graficzne promujące wydarzenie. Dodatkowe informacje, w tym regulamin konkursu, znajdują się na stronie www.umcs.pl w zakładce "Kandydat".

    Informacje prasowe

    Data dodania
    23 czerwca 2022