Drzwi Otwarte Wydziału Zamiejscowego UMCS w Puławach

17 marca br. swoje drzwi otworzy Wydział Zamiejscowy UMCS w Puławach.

W programie m.in.: konkursy, wystrzałowe pokazy chemiczne, warsztaty z aktywnych składników i zastosowania kremów do rąk, a także ciekawe wykłady: o innowacjach w fizjoterapii, mowie ciała polityków, śladach kryminalistycznych, świecących związkach chemicznych czy drodze Marii Curie-Skłodowskiej do zdobycia Nobla. Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 9.45 i potrwa do godz.13.00.

Wydział Zamiejscowy UMCS w Puławach powstał 21 czerwca 2013 r. dzięki porozumieniu o współpracy zawartym pomiędzy Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie a Grupą Azotową Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. oraz Instytutem Nowych Syntez Chemicznych w Puławach. Jego powołanie podyktowane było dużym zapotrzebowaniem rynku pracy na specjalistów z zakresu szeroko rozumianej chemii.
Koncepcja kształcenia w Wydziale Zamiejscowym UMCS w Puławach oparta jest na przygotowaniu do rynku pracy specjalistów o wyróżniających się kwalifikacjach, z bogatą wiedzą praktyczną umożliwiającą zdobycie zatrudnienia w przemyśle chemicznym, biotechnologicznym, laboratoriach, ośrodkach badawczych oraz zakładach wykorzystujących najnowocześniejsze urządzenia technologiczne i aparaturę badawczą do prowadzenia procesów chemicznych.

Wydział Zamiejscowy UMCS w Puławach umożliwia podjęcie studiów inżynierskich, licencjackich oraz podyplomowych, w ramach których można kształcić się praktycznie - w salach dydaktycznych wyposażonych w nowoczesny sprzęt. Zajęcia prowadzone są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz specjalistów z instytucji naukowych w Puławach.

Studiowanie w Puławach daje szansę odbycia praktyk w wielu znaczących instytucjach gospodarczych i przemysłowych, takich jak m.in. Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. Obecnie na Wydziale w Puławach, oprócz prestiżowego kierunku Chemia techniczna (tworzonego pod patronatem Grupy Azoty ZA „Puławy” S.A. i charakteryzującego się unikatowym w skali całego kraju programem studiów), prowadzone są także inne kierunki: Fizjoterapia, Agrochemia (kierunek o profilu ściśle praktycznym, studia łączą wiedzę przyrodniczą z kompetencjami rolniczymi), Administracja publiczna oraz Public relations i doradztwo medialne.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Wydziału dostępną na stronie: www.pulawy.umcs.pl

Szczegółowy program Drzwi Otwartych WZ znajduje się w załączniku.

 



Jednocześnie informujemy, że 24 marca odbędą się Drzwi Otwarte Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Szczegóły w tej sprawie prześlemy niebawem. 

    Informacje prasowe

    Data dodania
    9 marca 2017