Botaniczna Piątka - edycja sierpniowa

Zapraszamy na pierwszy w tym roku bieg z cyklu „Botaniczna Piątka”, który odbędzie się 28 sierpnia br. w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Organizatorzy zachęcają do uczestnictwa wszystkich zapalonych biegaczy oraz osoby, które dopiero próbują swoich sił w tej dyscyplinie. Zapraszają również kibiców, którzy będą dopingować uczestników sportowej rywalizacji.

„Botaniczna Piątka” to cykl biegów, które odbywają się w ogrodach botanicznych w całej Polsce, w tym także na terenie „Botanika” UMCS. Celem inicjatywy jest popularyzacja biegania i rekreacji ruchowej, sprawdzenie swoich sił w zmaganiach sportowych, a także poznanie walorów przyrodniczych oraz krajobrazowych lubelskiego Ogrodu. Trasa biegu to pętla o długości ok. 1,65 km pokonywana trzykrotnie. Nie ma ograniczeń wiekowych dla uczestników, organizowane będą zarówno biegi dziecięce, jak i dla osób powyżej 18 roku życia. W zawodach może wziąć udział 340 biegaczy, zaś w konkurencji nordic walking organizatorzy przygotowali 100 miejsc.

Harmonogram wydarzenia (28.08.2021 r.):

10:00 – start pracy biura zawodów
11:00 – start fali nordic walking
11:50 – dekoracja nordic walking
12:00 – start fali biegowej
13:15 – dekoracja fali biegowej
13:30 – start biegów dziecięcych

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na fanpage’u „Botaniczna Piątka” oraz na stronie internetowej Ogrodu Botanicznego UMCS. Zapisywać się można online przez stronę https://plus-timing.pl/zgloszenia/botaniczna_piatka-lublin-08-2021/ oraz osobiście w dniu zawodów. Udział w rozgrywkach jest płatny (opłata 45 zł do 15 sierpnia; 49 zł w dniach 16-27 sierpnia, 50 zł w dniu zawodów – w przypadku wolnych pakietów).

Pod linkiem znajduje się regulamin wydarzenia: https://plus-timing.pl/zgloszenia/botaniczna_piatka-lublin-08-2021/doc/regulamin.pdf


W załączniku przesyłamy zdjęcie autorstwa Bartosza Prolla oraz nagranie dźwiękowe.

    Informacje prasowe

    Data dodania
    13 sierpnia 2021