30 lat Wiadomości Uniwersyteckich UMCS - film i wydanie specjalne

30 lat temu, w kwietniu 1991 r., ukazał się pierwszy numer „Wiadomości Uniwersyteckich UMCS” – jednego z najstarszych czasopism akademickich w Polsce. Z tej okazji zespół Centrum Prasowego UMCS przygotował film ukazujący historię i rozwój czasopisma, a także wspomnienia osób je tworzących.

Film jest dostępny na kanale YouTube uczelni: https://www.youtube.com/watch?v=xzBpN_7EjUk, można go także pobrać pod linkiem: https://os5.mycloud.com/action/share/d1a49b31-9200-459f-a78c-1bfdb3d33876

Zachęcamy również do zapoznania się z wydaniem specjalnym „Wiadomości Uniwersyteckich” z okazji 30-lecia naszego czasopisma: https://phavi.umcs.pl/at/attachments/2021/0708/114656-wu-278-net.pdf. Przypominamy w nim historię periodyku i jego przemiany na przestrzeni lat, publikujemy wspomnienia redaktorów i osób związanych z redakcją w przeszłości, sylwetki redaktorów i ciekawe rozmowy. Znajdą tam też Państwo tekst poświęcony czasopismom akademickim w Polsce.

„Wiadomości Uniwersyteckie” to społeczno-informacyjne czasopismo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pismo ukazuje się od kwietnia 1991 r. w cyklu miesięcznym (z przerwą na miesiące wakacyjne). Misją czasopisma jest dokumentowanie najważniejszych wydarzeń na UMCS, a także ukazywanie potencjału badawczego i dydaktycznego uczelni, promowanie działalności naukowej, projektów badawczych oraz wszelkich innych inicjatyw i dokonań pracowników akademickich, doktorantów i studentów.

    Informacje prasowe

    Data dodania
    26 lipca 2021