30. jubileuszowe Bakcynalia w ACK "Chatka Żaka" - zaproszenie

W tym roku Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Bakcynalia” obchodzi jubileusz 30-lecia. Zawsze odbywał się późną jesienią, kiedy turyści zeszli już ze szlaków i chętnie spotykali się na śpiewaniu w ACK „Chatka Żaka”. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 4-5 listopada.

Z okazji jubileuszu zaplanowano wiele atrakcji. Jedną z nich będzie specjalnie wydana płyta z archiwalnymi nagraniami z poprzednich edycji Festiwalu. Znajdują się na niej utwory Agaty Budzyńskiej, Adama Drąga, Wątłych Kołodziejów, Karola Płudowskiego, Mariusza Zadury, Iwony Piastowskiej i Olka Grotowskiego. Wiele wspomnień dostarczy także uczestnikom wystawa fotograficzna „Bakcynaliowa trzydziecha” zawierająca zdjęcia z ubiegłych edycji. Dzień przed oficjalnym rozpoczęciem Bakcynaliów, organizatorzy zapraszają do kawiarni Le'Żak na koncert promujący płytę „Kubek” zespołu Syndrom Beczki.

Festiwal rozpoczną „Małe Bakcynalia” - konkurs dla dzieci i młodzieży szkolnej. Wieczorem zaś, o godz. 19.00, wystąpią legendy bakcynaliowej sceny: Labolare - Byle do Góry, Piotr Bakal oraz muzycy młodszego pokolenia, laureaci I nagrody z 2015 roku: zespół Zagrali i Poszli.

W sobotnie południe zainteresowani będą mieli okazję wybrać się na spacer z przewodnikiem śladami artystów z Lublina. Wycieczka zakończy się o godz. 14.00 w „Chatce Żaka”, a jej uczestnicy będą mogli udać się prosto na koncert konkursowy, który rozpocznie się wtedy w ACK. W tym roku zgłosiły się 24 zespoły, spośród których ostatecznie wybrano 13. wykonawców.

Bakcynalia to także spotkania podróżnicze. Zaproszeni goście opowiedzą o Mongolii i poszukiwaniu korony gór Rumunii, odbędą się także warsztaty „Zdrowie w podróży”. Na zakończenie festiwalu o godz. 18.00 rozpocznie się koncert finałowy. Na scenie, oprócz laureatów konkursu muzycznego, usłyszymy Olka Grotowskiego, grupę Bez Jacka i Słodki Całus od Buby.

Festiwalowi będzie towarzyszyła pokonkursowa wystawa fotograficzna, której tematem jest Roztocze. Na konkurs wpłynęło ponad 50 zdjęć i najlepsze z nich zobaczymy w „Chatce Żaka”.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.bakcynalia.art.pl

W załączniku dostępny jest szczegółowy program festiwalu, sylwetki wykonawców i plakat.

 

    Informacje prasowe