Drzwi Otwarte za pasem – przyjdź, zobacz, studiuj!

Drzwi Otwarte Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, jedno z największych przedsięwzięć skierowanych do kandydatów na studia, rusza już niebawem. Tegoroczna edycja rozpocznie się 21 marca o godzinie 9:00 na Wydziale Prawa i Administracji UMCS, pozostałych wydziałach, jak również w jednostkach ogólnouczelnianych. Wydarzenia odbędą się w formie hybrydowej i będą trwać do 25 marca. Na spotkania obowiązują zapisy.

Drzwi Otwarte są synonimem poznawania uczelni „od kuchni” w wymiarze edukacyjnym, kulturowym i rozwojowym. Atrakcje, które czekają na kandydatów, będą stanowić formę odpowiedzi na pytanie, jak i dlaczego warto studiować na naszej uczelni.

21 marca uczniowie uzyskają najpotrzebniejsze informacje bezpośrednio od wykładowców i studentów, aktywnie działających w różnych organizacjach naukowych. Podczas wydarzenia na uczniów czekać będą również doradcy zawodowi oraz egzaminatorzy z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy szczegółowo przedstawią moduły matury z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. Zaprezentujemy pełną ofertę kierunków, omówimy przebieg rekrutacji i wesprzemy w wyborze najlepszej ścieżki kariery i rozwoju osobistego.

Studia to nie tylko nauka do egzaminów. Na UMCS-ie to także mnóstwo pozytywnej energii! W ramach wydarzenia zorganizowane zostaną pokazy naukowe, wycieczki po kampusie uniwersyteckim oraz gra miejska na terenie miasteczka akademickiego – „Poznaj UMCS”.

Dla uczestników przygotowaliśmy wiele webinarów, konkursów oraz zawodów z nagrodami. Jednym z nich jest finał VII edycji cieszącego się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów konkursu językowego „Faces of America”. W trakcie tegorocznych Drzwi Otwartych nie mogło również zabraknąć rozgrywek Integracyjnego Turnieju o Puchar JM Rektora.

Z kolei dla osób uczestniczących w zdalnej formie tego akademickiego święta mamy zarówno webinary czy warsztaty online, jak i spotkanie z wyjątkowym gościem – drem Dawidem Myśliwcem z kanału „Naukowy Bełkot”!

Od 22 do 25 marca Drzwi Otwarte będą organizowane wyłącznie w formule zdalnej - w tej formie zaplanowane zostały m.in. warsztaty prowadzone przez studentów zagranicznych oraz spotkania online z doradcami zawodowymi i psychologami.

Szczegółowe informacje oraz program główny wydarzenia znajdują się na stronie Drzwi Otwartych – pamiętajcie o zapisach na wydarzenia!

Gorąco zapraszamy w nasze progi wszystkich uczniów, wychowawców i nauczycieli.

    Aktualności

    Data dodania
    4 marca 2022