Drzwi Otwarte UMCS również w formie online. Dołącz do webinariów!

21 marca 2022 r. rozpoczynają się hybrydowe Drzwi Otwarte UMCS, w ramach których przewidziane są atrakcje nie tylko w formie stacjonarnej, ale i online. Na tegorocznych uczestników Drzwi Otwartych UMCS, którzy nie mogą się pojawić na miejscu, będą czekały liczne wydarzenia, m.in. webinarium ogólnouniwersyteckie i wydziałowe. Podczas nich opowiemy o ofercie kształcenia, infrastrukturze poszczególnych wydziałów oraz jak studiuje się na UMCS. Webinaria zostaną wyemitowane na fanpage’u UMCS na Facebooku. Poniżej prezentujemy harmonogram emisji.

W ramach formuły online wydarzenia przewidzieliśmy aż 14 webinariów: 1 ogólnouniwersytecki oraz 13 wydziałowych. Każdy z nich zostanie wyemitowany o godz. 17.00 na fanpage’u UMCS oraz poszczególnych wydziałów na Facebooku. Informacja o publikacji dostępna będzie również w wydarzeniu Drzwi Otwartych. Śledź wydarzenie, aby być na bieżąco!

Pierwsze, ogólnouniwersyteckie webinarium odbędzie się już 21 marca 2022 roku. W trakcie nagrania o UMCS opowie Rektor prof. dr hab. Radosław Dobrowolski oraz Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia prof. dr hab. Dorota Kołodyńska. O sposobie studiowania oraz rekrutacji opowie zaś Pełnomocnik Rektora ds. studenckich mgr Justyna Rokita Kasprzyk oraz specjalistka Biura Rekrutacji mgr Monika Piątek.

Studiowanie to nie tylko nauka, ale także liczne możliwości rozwoju własnych zainteresowań i pasji, takich jak dołączenie do klubu sportowego AZS UMCS Lublin, Zarządu Uczelnianego Samorządu Studentów UMCS czy włączenie się w działania kreatywne realizowane na terenie Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatki Żaka. O tym, w jaki sposób zorganizować sobie czas wolny na studiach opowie kierownik Biura Sportu mgr Rafał Walczyk, wiceprzewodnicząca ZUSS UMCS Paulina Jamrozik oraz dyrektor ACKiM UMCS Chatka Żaka mgr Izabela Pastuszko.

Kolejne wydziałowe webinaria odbywać się będą w poniedziałki, środy oraz piątki. W trakcie nagrań usłyszycie m.in. o realizowanych kierunkach studiów, poznacie opinie studentów dotyczącą studiowania i kół naukowych, wysłuchacie wykładu popularnonaukowego czy zobaczycie infrastrukturę wydziału.


A tak prezentuje się harmonogram naszych webinariów:

 • 23.03 (środa, godz. 17:00) – webinarium Wydziału Artystycznego
 • 25.03 (piątek, godz. 17:00) – webinarium Wydziału Biologii i Biotechnologii
 • 28.03 (poniedziałek, godz. 17:00) – webinarium Wydziału Chemii
 • 30.03 (środa, godz. 17:00) – webinarium Wydziału Ekonomicznego
 • 1.04 (piątek, godz. 17:00) – webinarium Wydziału Filologicznego
 • 4.04 (poniedziałek, godz. 17:00) – webinarium Wydziału Filozofii i Socjologii
 • 6.04 (środa, godz. 17:00) – webinarium Wydziału Historii i Archeologii
 • 8.04 (piątek, godz. 17:00) – webinarium Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki
 • 11.04 (poniedziałek, godz. 17:00) – webinarium Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej
 • 13.04 (środa, godz. 17:00) – webinarium Wydziału Pedagogiki i Psychologii
 • 20.04 (środa, godz. 17:00) – webinarium Wydziału Politologii i Dziennikarstwa
 • 22.04 (piątek, godz. 17:00) – webinarium Wydziału Prawa i Administracji
 • 25.04 (poniedziałek, godz. 17:00) – webinarium Wydziału Zamiejscowego w Puławach

Miejsce emisji: fanpage UMCS oraz poszczególnych wydziałów na Facebooku, wydarzenie „Spotkajmy się na Drzwiach Otwartych!”.

Masz pytania związane ze studiowaniem na UMCS? Zadaj je na naszym czacie na żywo, dostępnym w trakcie emisji programu!

 

  Aktualności

  Data dodania
  22 marca 2022