Przedsiębiorczość Polaków - wyniki badania w ramach inicjatywy Urodzeni Przedsiębiorcy

Artykuł prezentuje wyniki badania "Przedsiębiorczość Polaków" przeprowadzonego w ramach inicjatywy Urodzeni Przedsiębiorcy. Wyniki przedstawione zostały w zależności od pokolenia jakie reprezentują respondenci - ze szczególnymi uwzględnieniem pokolenia Z (osoby urodzone po 1994 r.)

W ramach publikacji znajdują się m. in. informacje na temat trendu pracy na własny rachunek w relacji do zatrudnienia na etacie. Według tego opracowania ponad połowa Polaków (50,8%) preferuje pracę na własny rachunek, w firmie rodzinnej lub jako freelancer - postrzegając ją jako bardziej atrakcyjną formę pracy niż praca na etacie.

W publikacji przedstawiono wyniki w zależności od przynależności do określonego pokolenia (Baby boomers, pokolenie X, pokolenie Y, pokolenie Z).

W ramach przytaczanego badania zapytano również o to z czym kojarzy się respondentom prowadzenie własnej firmy.

W Publikacji znalazły się również statystyki dotyczące suckesji w ramach rodzinnych firm, a także wyniki pokazujące jakie wartości są najważniejsze dla respondentów w prowadzeniu własnej firmy.

Bardziej szczegółowe informacje o badaniach można znaleźć na stronie https://urodzeniprzedsiebiorcy.pl/aktualnosc/etat-mniej-atrakcyjny/

    Badania i raporty

    Data dodania
    26 lipca 2021