Kobiece startupy w Europie Środkowo Wschodniej - Raport 2021

Celem raportu jest pokazanie w jaki sposób płeć twórcy start-upu wpływa na uzyskiwanie finansowania i przychody biznesu w regionie Europy Środkowo – Wschodniej.

European Women in VC i Unconventional Ventures, przy współpracy z m.in. Dealroom, Google for Startups, UBC, Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju, EY i PFR Ventures, stworzyły raport „Funding in the CEE Region through the lens of gender and positive impact”.

W publikacji brano pod uwagę dane z Estonii, na Łotwie, Litwie, w Czechach, na Węgrzech, w Polsce, Słowacji, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Rumunii, Serbii, Słowenii i Macedonii Północnej.

Raport pokazuje m. in. informacje na temat różnic w procentowej wielkości otrzymanego finansowania dla startupów w zależności od tego czy founderami byli mężczyźni, kobiety czy zespoły mieszane. Wśród ciekawostek zawrtych w publikacji zawarto także dane na temat różnicy produktywności kapitału w przypadku startupów tworzonych przez kobiety.

Znajduje się tutaj także mapa firm w polskim ekosystemie startupowym założonych/prowadzonych przez kobiety - łącznie z danymi na temat tego typu przedsięwzięć (np. rok założenia, rynek/branża, lokalizacja itd)

Link do raportu jak i wspomniana mapa startupów prowadzonych przez kobiety znajdują się tutaj https://startup.pfr.pl/pl/aktualnosci/sytuacja-kobiecych-start-upow-w-europie-srodkowo-wschodniej-rapo/ 

(opis do raportu na podstawie:startup.pfr.pl 30.03.2021)

    Badania i raporty

    Data dodania
    30 marca 2021