Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Instytut Filologii Polskiej UMCS, Zakład Literatury XX i XXI wieku i Zakład Teorii i Antropologii Literatury oraz Muzeum Literackie im. Józefa Czechowicza w Lublinie, Oddział Muzeum Lubelskiego zapraszają na interdyscyplinarną konferencję naukową
Sto lat po rewolucji październikowej, sto pięćdziesiąt lat po wydaniu pierwszego tomu Kapitału Marksa komunizm nadal jest tematem powszechnego zainteresowania. W zależności od orientacji ideologicznej mówi się o nim zarówno z potępieniem, jak i nadzieją. Pragniemy wytworzyć przestrzeń, w której przyjrzymy się komunizmowi z różnych stron, począwszy od jego teoretycznych założeń, a skończywszy na zagadnieniach pozornie z nim niezwiązanych. Mamy świadomość tego, iż spróbujemy zgłębić zjawisko dynamiczne, podlegające nieustannym zmianom od chwili narodzin.
Obrady odbywają się w:
Program oraz szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej konferencji.
Konferencję zrealizowano dzięki wsparciu Miasta Lublin w ramach obchodów 700-lecia miasta w 2017 roku i przy merytorycznej pomocy Fundacji „Przecinek”.