Absolwenci Instytutu Kulturoznawstwa UMCS: Ewelina Jurasz

Ukończyła kulturoznawstwo w UMCS w 2013 roku, a w 2015 zarządzanie na Politechnice Rzeszowskiej.Obecnie pracuje jako dyrektorka w Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale

Dyrektorka w Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale (www.mck-boguchwala.pl) od października 2015 toku, konsultantka regionalna programu Erasmus+ Młodzież (http://erasmusplus.org.pl/), stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2016 rok) w dziedzinie animacji i edukacji kulturalnej. Poprzednio pracowała na etacie w samorządowej instytucji kultury – Estradzie Rzeszowskiej, jako specjalistka ds. projektów i prowadziła fundację Monmonde. Ukończyła kulturoznawstwo w UMCS w 2013 roku, a w 2015 zarządzanie na Politechnice Rzeszowskiej.

W kwietniu 2013 roku zostałam zaproszona do stworzenia programu i poprowadzenia Rzeszowskiego Inkubatora Kultury w ramach projektu „Wschód Kultury”(www.inkubatorkultury.eu). W grudniu 2013 z mojej inicjatywy powstał dział Animacji i rozwoju kultury, który jest jednostką nadrzędną dla Inkubatora. Ze względu na wyzwania i możliwości na stałe zamieszkałam w Rzeszowie. Teraz mieszkam w Boguchwale. Z lokalną społecznością udało się zrealizować m.in. projekt "Zoom na Centrum - w działaniu" dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury i Klimatyczną Kawiarnię Społeczną przy zaangażowaniu środków z publicznej zbiórki darowizn na PolakPotrafi.pl. 

Praca dyrektora łączy w sobie zarówno odpowiedzialność za program i jakość działań z ciągłą uwagą skierowaną na ludzi i na pieniądze jakimi dysponujemy. To nieustanne poszukiwanie nowych rozwiązań, zmaganie się z niewiedzą, nauka przez doświadczenie, stawianie czoła zmianom w prawie i finansach, relacjom samorząd-kultura, mieszkańcy-kultura, młodzi-kultura, mój czas wolny =moja pasja/nie = moja praca. 

Zadawanie sobie pytań o to czy wystarczająco dużo zaangażowałam siebie, czy pomyślałam o wszystkich potencjalnych odbiorcach, albo co poprawić to spadek po animacyjnej i artystycznej przeszłości, który czasem szpeci w dyrektorskim podejściu. Ale być dyrektorem tzn. móc decydować, liderować, brać na siebie ciężar i splendor. Być dyrektorem godnym tego tytułu to też ważyć słowa, dzielić się umiejętnościami, dawać szansę do podejmowania wyzwań, włączać, walczyć. 

Teraz dbam o to, żeby będąc dyrektorem nie przestawać być człowiekiem. W tym pomogły mi studia kulturoznawcze. 

Zapraszam na www.odk-debowiec.plwww.asy.rzeszow.plwww.monmonde.org.pl

 

 Fot. Kolektyw Multimedialny RobinHolm

    Aktualności