Absolwenci INoK UMCS: Karolina Kałkucka

Jestem absolwentką kierunku kulturoznawstwo realizowanego przez Instytut Nauk o Kulturze UMCS. Na co dzień zajmuję się promocją i komunikacją wydarzeń kulturalnych, w wolnym czasie podróżuję. Uwielbiam podróże, nie tylko te po miejscach, ale przede wszystkim po kulturze.

 Odkąd pamiętam działałam w wolontariatach przy wielu lubelskich instytucjach kultury. Byłam wolontariuszką ds. organizacyjnych przy wielu festiwalach m. in. Wschód Kultury – Inne Brzmienia, Noc Kultury, pisałam recenzje filmów w ramach Lubelskiego Festiwalu Filmowego, brałam udział we flash mobach organizowanych przez Fundację Sempre a Frente.

Działałam także w roli animatora w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice w Lublinie. Animowałam dzieci również podczas pracy w firmie Dekoramika, w której wspólnie tworzyliśmy ceramikę użytkową. Następnie zainteresowałam się marketingiem. Doświadczenie w tej dziedzinie zdobyłam na stażu w jednej z firm HRowych, następnie pracując w Dziale Marketingu w biurze podróży Student Travel.

Zamiłowanie do kultury łączę z pracą w Dziale Komunikacji i Promocji Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka, od niedawna jako koordynator tego działu. Zajmuję się dbaniem o wizerunek Chatki Żaka, komunikowaniem projektów kulturalnych realizowanych w instytucji oraz brandingiem.

Co najbardziej lubiłam w moich studiach? Ludzi z mojego roku oraz atmosferę „dziania się”, taką dobrą energię połączoną z ekscytacją, czyli element charakterystyczny dla wszelkich działań kulturalnych. Na szczęście dane jest mi dalej czerpać tę satysfakcję z wydarzeń odbywających się w moim miejscu pracy – Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS "Chatka Żaka" .

Studia kulturoznawcze to dla mnie także czas poznawania lubelskiej kultury od środka, poprzez kontakt z jej twórcami. To także moment spotykania ludzi z podobnymi zainteresowaniami, którzy są inspiracją do dalszego rozwoju. Dobrze wspominam także wykładowców, którzy motywowali nas do szukania swojej drogi w kulturze oraz wspierali na każdym kroku.

Kulturoznawstwo dało mi solidną podstawę do podejmowania działań zawodowych w kulturze.

    Aktualności