“Children of the Night” International Dracula Congress 2022

“Children of the Night” International Dracula Congress 2022. Międzynarodowa konferencja poświęcona Draculi i wampirom (edycja online).

W imieniu międzynarodowej organizacji „Children of the Night” powstałej w 2016 roku, prowadzącej badania akademickie w zakresie „Dracula Studies” i „Gothic Studies”, serdecznie zapraszamy na kolejny międzynarodowy kongres, który odbędzie się w dniach 18-20 listopada 2022 roku. Tegoroczna edycja będzie edycją wirtualną, współorganizowaną przez Instytut Nauk o Kulturze UMCS, Transylwański Uniwersytet w Braszowie (Rumunia), State University w Rio de Janeiro (Brasilia), oraz The Dracula Store w Meksyku.

Konferencja poświęcona będzie wampirom i ich 'krewnym' (wilkołakom, zmiennokształtnym, itp.), a także szeroko pojętej tematyce z zakresu studiów gotyckich. W czasie konferencji zaprezentowane zostaną premierowo krótkometrażowe filmy poświęcone tematyce wampirycznej. Odbędzie się też konkurs na najlepszy gotycki/wampiryczny kostium.

Zapraszamy do zapoznania się z tematyką i nadsyłania abstraktów i propozycji wystąpień (w języku angielskim).  https://dracongress.jimdo.com/

Na zgłoszenia czekamy do 30 września 2022 roku pod adresem: dracongress@gmail.com, gdzie odpowiemy na wszelkie pytania (w języku polskim lub angielskim).

Organizatorzy:

Magdalena Grabias (UMCS, Lublin), Forin Nechita (Rumunia), Enrique A Palafox (Meksyk), Yuri Garcia (Brazylia).

    Aktualności

    Data dodania
    11 sierpnia 2022