Świetne wyniki studentów UMCS na akademickich igrzyskach

W miniony weekend Lublin gościł Ogólnopolski Finał Igrzysk Studentów Pierwszego Roku. Studenci UMCS-u jako reprezentanci AZS-u Lublin mieli okazję rywalizować z najlepszymi pierwszoroczniakami z całego kraju.

Drużyna lubelskich siatkarek rozpoczęła zmagania grupowe od pewnych zwycięstw nad AZS-em Łódź (2-0) oraz AZS-em Wrocław (2-0). Opór napotkały ze strony AZS-u Poznań i po bardzo wyrównanym meczu musiały uznać jego wyższość (1-2). Dwa zwycięstwa były jednak gwarantem awansu do półfinału, gdzie czekał AZS Kraków. Pierwszy set był najbardziej wyrównanym pojedynkiem w turnieju, a walka na przewagi trwała do stanu 20-18. Niestety tym rezultatem to właśnie krakowianki otworzyły wynik meczu, a w drugiej partii postawiły kropkę nad ,,i” (0-2), co pozwoliło im wejść do finału. Akademiczkom z Lublina pozostał mecz o trzecie miejsce, który okazał się rewanżem z siatkarkami z Poznania. Tym razem jednak pojedynek przebiegł pod dyktando gospodyń (2-0), dla których oznaczało to zajęcia trzeciego miejsca na podium.

Po brąz sięgnęły również koszykarki, które swoją drogę po medal rozpoczęły od dwóch wysokich zwycięstw w fazie grupowej. Najpierw pokonały AZS Wrocław (39-18), a następnie nie dały szans AZS-owi Katowice (29-10). Komplet punktów oznaczał wyjście z grupy z pierwszego miejsca i wejście do strefy medalowej. W półfinale czegoś jednak zabrakło, bo po końcowej syrenie to drużyna z Gdańska cieszyła się z awansu do finału (19-28). Warto jednak zaznaczyć, że po pierwszej odsłonie to lublinianki prowadziły (13-12). Starcie o brąz, ponownie z wrocławiankami, było już u wiele bardziej wyrównane niż w fazie grupowej. Studentki z Lublina zdołały zrealizować swój cel i zwycięstwem 42-39 zakończyły zmagania na trzecim miejscu.

Imponującą wolą walki wykazali się futsaliści, którym niewiele zabrakło, aby bić się o medale. W starciu z AZS-em Wrocław do przerwy remisowali 1-1, ale niestety rywale po zmianie stron dwukrotnie wpakowali lublinianom piłkę do siatki (1-3). Grad bramek mieliśmy w starciu AZS-u Lublin z AZS-em Katowice, bo już po pierwszej połowie tablica wyświetlała 3-3. Niedosyt z pewnością pozostał, ale lubelscy futsaliści wyszarpali cenny punkt w starciu z późniejszym triumfatorom turnieju. Zwycięsko dla gospodarzy zakończyło się za to spotkanie z AZS-em Łódź (1-0), które dało im pełną pulę i zagwarantowało trzecie miejsce w grupie. Żeby znaleźć się w półfinale, było to niestety za mało, ale lubelscy akademicy liczyli się wciąż w walce o piąte miejsce. O nie przyszło im się zmierzyć z AZS-em Kraków i wyszli zwycięsko z tej rywalizacji (2-1).

Pozostałe wyniki:

• Jacek Skrzeszewski (5 miejsce w biegach przełajowych)
  • Patryk Wawrzyszko (14 miejsce w tenisie stołowym)
  • Davyd Torovyk (20 miejsce w tenisie stołowym)
  • Błażej Nowacki (6 miejsce na 50m stylem motylkowym, 8 miejsce na 50m stylem klasycznym)