Spacer z przewodnikiem: Rośliny przyprawowe i używki roślinne

Zapraszamy na kolejny spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym UMCS. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 7 lipca 2019 r., o godz. 11:00.

Fot. Dorota Misiurek

 

Tym razem porozmawiamy o roślinach przyprawowych i używkach roślinnych, które już 50 tysięcy lat p.n.e. ludzie znali i wykorzystywali. Stanowiły one także częsty powód wypraw na odległe kontynenty oraz były przedmiotem handlu wymiennego. Już wówczas wykazano, że rośliny te wpływają na poprawienie walorów smakowych i zapachowych potraw, a także wykazują działanie lecznicze lub odprężające. W medycynie ludowej substancje psychoaktywne przez setki lat służyły do zwalczania bólu i chorób, ale również do odurzania zmysłów i tłumienia stanów lękowych, działały także pobudzająco.
O cechach, właściwościach, działaniu i zastosowaniu wybranych roślin przyprawowych i używkowych porozmawiamy właśnie podczas najbliższego spaceru z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym UMCS.

Przewodnik - mgr inż. Dorota Misiurek - będzie czekać 7 lipca br. od godz. 10:45 przy wejściu do Ogrodu Botanicznego (przy ul. Willowej w Lublinie). Spacer rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa około 2 godzin.
Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Wszystkie pytania dotyczące niedzielnego zwiedzania Ogrodu z przewodnikiem można kierować na adres e-mail: botanik@hektor.umcs.lublin.pl, nr tel. 81 743 49 00.

    Aktualności

    Data dodania
    2 lipca 2019