Nagroda dla monografii dr hab. Krystyny Leszczyńskiej

Miło nam poinformować, że 22 września 2016 roku monografia autorstwa Pani dr hab. Krystyny Leszczyńskiej z Zakładu Dziennikarstwa Wydziału Politologii UMCS oraz Wydziału Zamiejscowego UMCS w Puławach pt. "Senat Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1989-2011" została uznana (jednogłośnie) przez Kapitułę Konkursu za najlepszą książkę w Polsce o tematyce politologicznej opublikowaną w 2015 roku.

Celem Konkursu im. Profesora Czesława Mojsiewicza, na Najlepszą Książkę o Tematyce Politologicznej, który odbywa się na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest popularyzacja wiedzy o polityce i naukach zainteresowanych tą sferą życia społecznego. Kapituła nagradza badaczy wyróżniających się rzetelnością, innowacyjnością oraz troską o wysoką efektywność i jakość prowadzonych badań.

Wręczenie dyplomu i nagrody pieniężnej odbędzie się na dorocznej konferencji naukowej organizowanej przez Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych (PTNP) w Słubicach w lutym 2017 roku.

Niniejsza publikacja została również wyróżniona w konkursie "Gaudeamus" na najlepszą książkę akademicką roku 2015 podczas 19. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie w dniach 22-25 października 2015 roku.

Serdecznie gratulujemy!

    Aktualności

    Data dodania
    30 września 2016