Lekkoatleci AZS-u UMCS znów najlepsi w Polsce

W Gorzowie Wielkopolskim odbyły się 99. PZLA Mistrzostwa Polski. Lekkoatleci AZS-u UMCS wywalczyli łącznie dwanaście medali i tym samym kolejny rok z rzędu zwyciężyli w rankingu medalowym. Byli także drugą najlepszą drużyną w klasyfikacji punktowej.

Tytuły mistrzowskie sprzed roku obronili dyskobole, czyli Oskar Stachnik i Daria Zabawska. Po kolejne złoto sięgnął również Krzysztof Hołub na 400 metrów przez płotki, a ten sukces zwieńczył dziewiątym najlepszym czasem w historii Polski. Po dwóch latach przerwy tytuł mistrzowski odzyskał Andrzej Kuch, który pewnie triumfował w skoku w dal. Dwukrotnie na podium stanął Michał Rozmys, a w jego biegach ważyły się setne części sekundy. Te sprawiły, że był drugi na 1500 metrów, ale na dystansie 800 metrów już mógł cieszyć się ze złota.

Z pewnością wielu kibiców zaskoczył na 110 metrów przez płotki Michał Sierocki. Jadąc do Gorzowa Wielkopolskiego, nie był nawet w czołowej dziesiątce wśród liderów sezonu na tym dystansie. W finale jednak to on jako trzeci przekroczył linię mety. Po brązowe krążki sięgnęły także Weronika Muszyńska (rzut dyskiem) oraz Paulina Guba (pchnięcie kulą).

Pozostałe medale dla drużyny z Lublina wywalczyły sztafety:

• srebro kobiet 4x400 metrów (Alicja Wrona-Kutrzepa, Wiktoria Drozd, Agata Wasiluk, Adrianna Janowicz-Półtorak)
  • srebro mężczyzn 4x100 metrów (Jakub Lempach, Patryk Krupa, Jakub Chmiel, Łukasz Żak)
  • brąz mężczyzn 4x400 metrów (Remigiusz Zazula, Cezary Mirosław, Maciej Hołub, Mikołaj Kotyra)