Dzień Kreatywności (13 czerwca)

13 czerwca 2017 roku, w godzinach 9:00-14:00 na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS odbędzie się „DZIEŃ KREATYWNOŚCI”. Podczas wydarzenia każdy będzie mógł sprawdzić, jak bardzo jest pomysłowy i w którym obszarze kreatywności radzi sobie najlepiej.

Szczegóły na FB: https://web.facebook.com/events/1518734734818131/

 

 

 

 

W programie między innymi:

Warsztaty:

 • Warsztaty z improwizacji teatralnej
  Doskonała okazja do integracji, redukcji stresu, pobudzenia spontaniczności oraz twórczego potencjału, który tkwi w każdym człowieku.
 • Internetowe memy a kreatywność
  Internetowe memy stanowią znaną i lubianą formę wyrazu we współczesnej popkulturze. Popularność zawdzięczają swej otwartości, prostocie, rozrywkowemu charakterowi i łatwości w ich tworzeniu. Na ile możliwe jest dziś kreatywne tworzenie memów i na co warto zwrócić uwagę, aby stać się autorem oryginalnego przekazu - o tym można będzie przekonać się uczestnicząc w warsztacie.
 • Marshmallow challenge
  Podczas warsztatu zostaniecie podzieleni na kilka grup. Otrzymacie zadanie, którego wykonanie będzie wymagało sprawności umysłowej i niewielkiej koordynacji ruchowej. Podczas ćwiczenia dowiecie się, jakie czynniki wpływają na osiąganie przez grupy projektowe sukcesów. W praktyce, w kilka minut zmierzycie się z wyzwaniami, przed którymi stoją wielkie organizacje niezależnie od projektów, które realizują.
 • Kreatywność - jak zacząć?
  Wiesz, czym jest kreatywność? Chcesz z niej korzystać świadomie? Obudź ją w sobie i działaj. Przyjdź i zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy.
  Wykład:
 • Przyszłość pracy a kreatywność XXI wiek jest okresem ogromnego przyśpieszenia rozwoju naukowego i technicznego, co przekłada się na nasze możliwości, jak i sposób życia. Jednym ze skutków jest „robotyzacja” naszego świata – roboty coraz częściej „wygryzają” ludzi z ich stanowisk, ponieważ są bardziej wydajne w pracy – nie jedzą, nie śpią, nie strajkują, nie pobierają pensji, co jest idealną sytuacją dla większości pracodawców. Zaczynamy zastanawiać się – jak z nimi konkurować? Czym mamy się zająć, jeśli posada przy skręcaniu śrubek jest już zajęta? Jaki kierunek studiów wybrać? W którą stronę się rozwijać? Mam nadzieję, że wspólnie postaramy się wypracować częściowo rozwiązania tych problemów.
 • Pozostałe atrakcje:

  • Test kreatywności
   Sprawdź, jak bardzo jesteś pomysłowy – studenci pod okiem opiekuna przeprowadzają testy określające stopień oraz dziedzinę kreatywności, w jakiej wyróżniają się badane osoby. Test poprzedza rozgrzewka twórcza, a jego treść stanowią trzy zadania.
   określające twórczość w obszarze wizualnym, praktycznym oraz myślenia twórczego
  • Kreatywne gry i zabawy
   Studenci przeprowadzą gry i zabawy rozwijające wyobraźnię, ekspresję oraz umiejętności związane z twórczym myśleniem.
  • Portret filozoficzny - odkryj swoje filozoficzne JA

  I wiele innych…

  Na wydarzenie zapraszamy nie tylko studentów UMCS, ale także młodzież szkolną, która chciałaby wyrwać się z nudnego, monotonnego świata i przenieść się na chwilę do „Krainy Kreatywności”.

  Serdecznie zapraszamy!

  Plakat DK 13 czerwca.png

 • radio_centrum_logo.png

  Aktualności

  Data dodania
  8 czerwca 2017