Absolutoria UMCS 2016 – zaproszenie

Zapraszamy studentów ostatnich roczników studiów do udziału w uroczystościach absolutoryjnych, które odbędą się w czerwcu 2016 roku.

Wyjątkowy i niezapomniany – taki właśnie powinien być dzień, w którym studenci kończą długi okres studiów i rozpoczynają nową drogę życia. Organizowane na koniec roku akademickiego Absolutoria stwarzają studentom możliwość symbolicznego i zapadającego w pamięć ukończenia nauki na UMCS.

Absolutoria to uroczystości odbywające się w Auli Uniwersyteckiej, podczas których ubrani w togi i birety studenci kończą edukację, żegnając się z Władzami Uczelni, wykładowcami oraz kolegami i koleżankami ze studiów.

Udział w wydarzeniu biorą także zaproszeni przez uczestników goście (rodziny i znajomi). W trakcie Absolutoriów najlepsi studenci z poszczególnych Wydziałów zostają wyróżnieni przez Władze Dziekańskie. Uroczystości mają podniosły nastrój, są przepełnione chwilami radości i wzruszeń. Dzięki nim zakończenie studiów na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej nie ogranicza się tylko do obrony pracy licencjackiej czy magisterskiej i odebrania dyplomu z dziekanatu.

Zachęcamy także do obejrzenia filmiku prezentującego w skrócie przebieg uroczystości.

W uroczystościach mogą wziąć udział studenci ostatnich lat studiów I i II stopnia oraz jednolitych magisterskich stacjonarnych i niestacjonarnych - wszystkich kierunków prowadzonych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Koszt udziału w Absolutoriach wynosi 60 zł.

Absolutoria to symboliczne zakończenie studiów, dlatego też mogą wziąć w nich udział nie tylko osoby, które już ukończyły naukę, ale wszyscy studenci ostatniego roku studiów niezależnie od tego, czy zostały im jeszcze jakieś egzaminy lub obrona pracy.

Informujemy, że zapisy na tegoroczne uroczystości ruszą 1 kwietnia i potrwają do 30 kwietnia br. Zapisy odbywają się u starostów poszczególnych lat i kierunków studiów oraz u koordynatora Absolutoriów ze strony Fundacji Absolwentów UMCS.

Uroczystości będą odbywały się w piątki (godz. 15.30) oraz soboty (godz. 10.00). Ostateczny harmonogram imprez dla poszczególnych Wydziałów zostanie podany po jego akceptacji przez Władze Uczelni.

Wszelkie pytania można kierować na adres absolutoriaumcs@faumcs.pl lub dzwoniąc pod nr tel. 513 821 692. Szczegółowe informacje dotyczące Absolutoriów 2016 znajdują się również na stronie: www.faumcs.pl.

Starostowie, którzy nie byli obecni na spotkaniu organizacyjnym ws. Absolutoriów, proszeni są o kontakt z koordynatorem Absolutoriów (absolutoriaumcs@faumcs.pl, tel. 513 821 692).

    Aktualności

    Data dodania
    7 marca 2016