2 października: Spacer z przewodnikiem - O trawach prawie wszystko

W najbliższą niedzielę, 2 października br. o godz.11.00 zapraszamy Państwa do Ogrodu Botanicznego UMCS na ostatni w tym sezonie niedzielny spacer z przewodnikiem.

Trawy występują w niemal wszystkich typach siedlisk, jakie mogą być zajęte przez rośliny kwiatowe. Zwykle jednak nie poświęca się im szczególnej uwagi, obdarzając je w zamian często mało eleganckim epitetem – „zielsko”. Tymczasem trawy stanowią najważniejszą i najbardziej wyróżniającą się rodzinę w królestwie roślin kwiatowych. Nie tylko dlatego, że obejmują znaczną liczbę gatunków, ale głównie z tego powodu, że są wśród nich gatunki bardzo ważne dla egzystencji człowieka, przede wszystkim zboża i trawy paszowe.

O użytkowości oraz funkcjach jakie pełnią trawy w gospodarczej działalności człowieka i w środowisku przyrodniczym, będzie można dowiedzieć się podczas niedzielnego spaceru.

Przewodnik – pani dr Agnieszka Dąbrowska będzie czekała na Państwa od godz. 10.45przy wejściu do Ogrodu, znajdującym się przy ul. Willowej. Rozpoczęcie spaceru o godz. 11.00. Czas trwania – około 2 godz.

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Wszystkie pytania dotyczące niedzielnego zwiedzania Ogrodu z przewodnikiem prosimy kierować na adres e-mail: botanik@hektor.umcs.lublin.pl, tel. 81 743 49 45.

    Aktualności

    Data dodania
    30 września 2016