WEBINARIA "PRACA W ERZE MATRIXA - JAK ODNALEŹĆ SIĘ NA WSPÓŁCZESNYM RYNKU PRACY?”

Informacje od Organizatora:

Krajowe Centrum Europass & Euroguidance zaprasza do udziału w październikowym cyklu webinariów pt. „JAK ODNALEŹĆ SIĘ NA WSPÓŁCZESNYM RYNKU PRACY?”.

Cykl webinariów składa się z pięciu interaktywnych spotkań online, które zapewnią uczestnikom niezbędną wiedzę i umiejętności potrzebne do odnalezienia się na współczesnym rynku pracy. Zdobądź niezbędną wiedzę i umiejętności, aby odnieść sukces w dzisiejszym świecie pracy.

Opisy webinariów:

1) 02.10.2023, godzina 17.00 Kompetencje przyszłości vs. kompetencje uczniów a potrzeby współczesnego rynku pracy

Webinarium będzie się skupiało na analizie kompetencji przyszłości w porównaniu do kompetencji młodzieży uczęszczającej do szkół średnich z perspektywy pracodawców. W trakcie webinarium omówione zostały, jakie umiejętności i zdolności są obecnie najbardziej pożądane przez pracodawców oraz jakie braki i niedopasowania w kompetencjach młodych pracowników są dostrzegane przez rynek pracy. Webinarium ma na celu przedstawienie kompleksowego obrazu potrzeb współczesnego rynku pracy i skonfrontowanie go z aktualnie kształtowanymi kompetencjami uczniów.

LINK DO REJESTRACJI

2) 05.10.2023, godzina 15.00 Networking - budowanie sieci kontaktów zawodowych

Telefon do znajomego po radę? A może list polecający, byłby pomocny? To pytania pojawiające się, gdy potrzebujemy wsparcia w rozwoju kariery, w rozwiązywaniu problemów zawodowych. Aby znaleźć na nie odpowiedzi warto zainwestować wysiłki w budowanie sieci kontaktów zawodowych. Podczas spotkania zostanie przedstawiony networking w życiu zawodowym, dobre praktyki oraz korzyści z jego stosowania.

LINK DO REJESTRACJI

3) 09.10.2023, godzina 16.00 Odetchnij, zregeneruj się, nie wypalaj się: relaksacyjne strategie na co dzień

Celem webinarium jest zgłębienie różnych technik relaksacyjnych, które pomagają skuteczniej zarządzać stresem, złagodzić napięcie, poprawić koncentrację i zwiększyć produktywność. Przedstawiony zostanie proces wypalenia zawodowego - jakie są jego etapu rozwoju zaczynając od pokazania tych pierwszych sygnałów. W ramach webinarium porozmawiamy o tym, jak wprowadzać zdrowe nawyki, które przeciwdziałają wypaleniu zawodowemu.

LINK DO REJESTRACJI

4) 16.10.2023, godzina 15.00 Prognozowanie zmian na rynku pracy – scenariusze przyszłości

Znajomość trendów na rynku pracy oraz prognozowanych kierunków zmian jest kluczowym elementem w pracy doradcy zawodowego. Pozwala na zwiększenie skuteczności usług doradczych, szczególnie nakierowanych na przyszłość – wyboru zawodu, czy kierunku dalszej edukacji. Dynamika zmian rynkowych powoduje konieczność odejścia od linearnego postrzegania przyszłości, na rzecz podejścia scenariuszowego. 

LINK DO REJESTRACJI

5) 24.10.2023, godzina 17.00 Nowe sposoby przyciągania Talentów do organizacji - globalne case studies

Webinarium to wyjątkowa okazja do zapoznania się z inspiracjami i najciekawszymi projektami z całego świata, które mają na celu przyciągnięcie i zatrzymanie najbardziej wartościowych pracowników w organizacji. Uczestnicy będą mieli okazję poznać konkretne case study, które zmieniają tradycyjne podejście do budowania wizerunku pracodawcy oraz przyciągania kandydatów. Prezentowane przykłady pomogą uczestnikom zdobyć nowe spojrzenie na procesy rekrutacyjne i strategie związane z budowaniem silnego zespołu w organizacji.

LINK DO REJESTRACJI

    Aktualności

    Data dodania
    26 września 2023