Znamy zwycięzców “Cosmic Challenge: Curiosity”

Zakończył się finał kolejnej edycji programu edycji "Cosmic Challenge: Curiosity” dla uczniów. Wydarzenie, organizowane przez Fundację "SpaceShip" we współpracy z obserwatorium astronomicznym Pic du Midi z Francji, odbyło się 1 kwietnia br. w Instytucie Informatyki UMCS. Instytucją wspierającą program jest Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - w spotkaniu z członkami jury i zwycięzcami konkursu wzięli udział prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej UMCS prof. Wiesław I. Gruszecki oraz prodziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki dr hab. Beata Bylina. Opiekunem merytorycznym tej edycji był inż. Artur Chmielewski z NASA Jet Propulsion Laboratory.

Podczas finału inż. Chmielewski mówił o obecnych i przyszłych projektach NASA, w które jest zaangażowany oraz zachęcał finalistów do podążania "kosmiczną ścieżką".
 
Zwycięzcami edycji "Cosmic Challenge: Curiosity” zostali:
Miejsce I: Mikołaj Maziarek – SP nr 151 w Krakowie
Miejsce II: Pani Marta Czupajło – PSP im Ziemi Kujawskiej w Dobrem
Miejsce III: Pani Julia Wasąg – SP w Dąbrowicy

Nagrodą jest wyjazd do obserwatorium Pic du Midi de Bigorre we Francji. 
 
Wyróżniono również kilku dodatkowych uczestników, którzy świetnie zaprezentowali się podczas finału. Uczniowie otrzymali upominki od Polskiej Agencji Kosmicznej:
Mikołaj Laskowski – SP im Orła Białego we Wrocławiu
Piotr Łopatek – SP nr 2 w Puławach
Adam Sienkiewicz – SP im M.Kopernika w Wysocku Małym
Jan Przybylski – SP nr 2 w Milanówku
Olgierd Bargański – SP nr 44 w Gdyni
 
W skład jury weszli: dr Natalia Zalewska z Centrum Badań Kosmicznych PAN, Izabela Kowalska-Leszczyńska – Centrum Badań Kosmicznych PAN, Kinga Gruszecka – Polska Agencja Kosmiczna, prof. Jarosław Dudka – Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Anna Bukowska – Uniwersytet Dziecięcy UMCS, Robert Lubański – Mars Society Polska.
 
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim finalistom!
 Zdjęcia i informacje: fundacja Spaceship

    Aktualności

    Data dodania
    4 kwietnia 2022