Zainaugurowaliśmy cykl „Hakuna Matata”

Za nami pierwsze spotkanie z cyklu „Hakuna Matata”. 21 listopada br. w przestrzeni co-workingowej Stołówki studenckiej „Trójki” zebrało się liczne grono studentów i przedstawicieli społeczności akademickiej Lublina, aby w przyjaznej atmosferze zapoznać się z tematyką projektu i przełamać bariery komunikacyjne w języku obcym. Wydarzenie zatytułowane „Kick start” (Na dobry początek) miało też na celu umożliwienie uczestnikom bliższego poznania się w trakcie rozmaitych zabaw i gier.

Program „Hakuna Matata” został opracowany przez Centrum Promocji UMCS i zagranicznych studentów uczelni, a jego ideą jest stworzenie wspólnej platformy, w ramach której żacy będą mogli integrować się oraz poznawać inne kultury i tradycje. Poprzez udział w programie członkowie środowiska akademickiego Lublina będą mieli także możliwość przyswojenia nowych umiejętności interpersonalnych czy językowych. Podczas tematycznych spotkań studenci będą posługiwać się językiem angielskim, co – dzięki nieformalnej i przyjaznej atmosferze – pozwoli im przełamać bariery oraz oswoić się z konwersacją w języku obcym.

Projekt „Hakuna Matata” oznacza dołączenie do wielokulturowej społeczności, w której studenci z całego świata będą dzielić się swoim doświadczeniami. Nie zabraknie narodowych potraw, prezentacji talentów i innych atrakcji. Inicjatywa ma także na celu szeroko rozumianą integrację przebiegającą w atmosferze wzajemnego zrozumienia, uśmiechu i przyjaźni, stąd nazwa: w języku suahili „Hakuna Matata” oznacza bowiem „nie martw się, bądź szczęśliwy”!

Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkania, wstęp zawsze jest wolny.

Harmonogram

 • 28.11.2019 r. – godz. 19.00-20.30 – Childhood (Powrót do dzieciństwa)

Spotkanie będzie odwoływać się do beztroskich lat młodości. Studenci porównają między sobą czasy dzieciństwa, a także opowiedzą, za czym najbardziej tęsknią. Skonfrontują również okres swoich najmłodszych lat z obecnym pokoleniem dzieci.

 • 5.12.2019 r. – godz. 19.00-20.30 – Food Festival (Międzynarodowa uczta)

Będzie to okazja do spróbowania i porównania smaków z różnych części świata. Uczestnicy przyniosą przygotowane przez siebie potrawy, charakterystyczne dla krajów ich pochodzenia. Studenci wezmą również udział w grach opartych na tematyce jedzenia.

 • 12.12.2019 r. – godz. 19.00-20.30 – Christmas Party (Świąteczne spotkanie)

Studenci będą przygotowywać się do celebrowanie Świąt. Planowane jest wspólne dekorowanie choinki oraz śpiewanie świątecznych piosenek. Będzie to czas integracji oraz radości w magicznej atmosferze zbliżających się Świąt.

 • 16.01.2020 r. – godz. 19.00-20.30 – Face The Challenge (Podejmij wyzwanie)

Szansa na poznanie przez uczestników ich mocnych stron, a także tych cech, które muszą jeszcze rozwinąć. Studenci dowiedzą się, jak można stawiać czoła wyzwaniom oraz w jaki sposób wyciągać wnioski z porażek. Planowane są zabawy oraz różne wyzwania.

 • 23.01.2020 r. – godz. 19.00-20.30 – Talent Night (Wieczór talentów)

Dzień, w którym studenci pokażą swoje rozmaite talenty – śpiew, taniec, rysunek itd. Uczestnicy wezmą także udział w konkursie z nagrodami. Spotkanie ma na celu zachęcenie ich do odkrywania i rozwijania swoich potencjałów.

 • 30.01.2020 r. – godz. 19.00-20.30 – Fashion Show/Music Show

Ostatnie spotkanie podsumowujące cały projekt. Będzie miało charakter uroczystej gali, podczas której zostaną rozdane gadżety dla najaktywniejszych uczestników.

Fotorelacja Bartosza Prolla:

  Aktualności

  Data dodania
  22 listopada 2019