Z wizytą w Zespole Szkół Zawodowych oraz II Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie

16 października 2013 r. odbyło się spotkanie z Uczniami i Nauczycielami w jednej ze szkół partnerskich UMCS - Zespole Szkół Zawodowych oraz II Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie, którego celem było przybliżenie oferty edukacyjnej oraz kulturalnej Uniwersytetu.

W spotkaniu uczestniczyli: Dyrektorzy Szkoły, Grono Pedagogiczne oraz ponad 150 uczniów klas maturalnych.

 

Spotkanie zorganizowane zostało przez Biuro Promocji UMCS, które zajmuje się współpracą ze szkołami partnerskimi. Po prezentacji oferty edukacyjnej, odbył się wykład pana dr. Waldemara Bereja z Instytutu Fizyki Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki pt. „Skok z krawędzi kosmosu. Fizyczne aspekty wyczynu Felisa Baumgartnera”.

Po spotkaniu uczniowie mieli okazję, by porozmawiać ze studentami o warunkach studiowania na naszej Uczelni. Szczególnie zainteresowani wykładem z fizyki, również zgłaszali się do dr. Bereja z pytaniami.

Na zakończenie spotkania dowiedzieliśmy się, iż liczni przedstawiciele Grona Pedagogicznego, w tym Dyrektor Szkoły – Eugeniusz Omelczuk oraz Zastępca Dyrektora – Mirosław Trociuk, zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, Medalami za długoletnią służbę. Serdecznie gratulujemy!

    Aktualności