Współpraca z Agencją Wywiadu

Do grona współpracujących z UMCS dołączyła Agencja Wywiadu. 27 czerwca br. przedstawiciele AW oraz rektor UMCS prof. Radosław Dobrowolski podpisali porozumienie o współpracy. Zakres kooperacji obejmuje cykliczne spotkania dla studentów, które będą miały na celu przybliżenie zadań i charakteru działań AW, jak również zagadnień z obszaru szeroko rozumianej informatyki, cyberbezpieczeństwa czy też kryptografii i zagrożeń ze strony ataków socjotechnicznych.

Podpisanie porozumienia jest pokłosiem poprzedniej wizyty pracowników Agencji na naszym Uniwersytecie. 24 kwietnia odbyło się bowiem spotkanie dla studentów realizowane w ramach projektu Biura Rozwoju Kompetencji pt.: „Umiem w karierę”. Możliwości zatrudnienia w swoich strukturach przedstawiła wówczas właśnie Agencja Wywiadu. Wydarzenie, które odbyło się w gościnnych progach Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS, cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród studentów.

Agencja Wywiadu jest służbą specjalną odpowiedzialną za pozyskiwanie ekskluzywnych informacji istotnych z punktu bezpieczeństwa zewnętrznego Rzeczypospolitej Polskiej. Pozyskiwane informacje i analizy tworzone przez oficerów AW trafiają bezpośrednio do najważniejszych organów państwowych w Polsce. Pozwala to na podejmowanie strategicznych decyzji, które przyczyniają się do utrzymania bezpieczeństwa kraju oraz wzmocnienia pozycji RP na arenie międzynarodowej.

Fot. Bartosz Proll

    Aktualności

    Data dodania
    29 czerwca 2023